Новини » Політика 19 листопада, 2018, 13:02
Дипломат: Москва намагалась втягнути Україну у військовий конфлікт в Азовському морі
ZIK
ZIK

Маючи величезну перевагу збройних сил і морського флоту, Росія була б не проти спровокувати Україну на військовий конфлікт в Азовському морі. Але Україна в цьому питанні діє доволі зважено – розуміє, що потрібно відстоювати свої інтереси, бути твердим опонентом, але не перегинати палицю.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив посол України в Республіці Хорватія (у 2010-2017 роках), радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко.

Він переконаний: сьогодні розпочався дуже позитивний процес щодо подій в Азовському морі. Мовляв, дуже добре, що нарешті з'явилась системна реакція міжнародних партнерів України.

«Спочатку була резолюція парламентської асамблеї НАТО, зараз і у Європейському Союзі обговорюється це питання. Ця міжнародна підтримка дуже потрібна Україні», – запевнив дипломат.

На його думку, розрахунок Кремля міг бути на загострення ситуації в Азовському морі та подальше втягування України у військовий конфлікт в цьому регіоні.

«Я думаю, що маючи величезну перевагу збройних сил і морського флоту, вони були б не проти спровокувати нас. Але Україна в цьому питанні діє доволі зважено – розуміє, що потрібно відстоювати свої інтереси, бути твердим опонентом, але не перегинати палицю», – каже Олександр Левченко.

Також він підкреслив, що між окупацією частини Донбасу, анексією Криму та ескалацією на Азові є певний зв'язок. Мовляв, море знаходиться саме між двома окупованими територіями.

«Там же знаходиться цей Керченський міст, який було збудовано всупереч міжнародним домовленостям та міжнародному праву. Тому інтервенція впливових міжнародних інституцій щодо цієї події грає нам на руку», – запевнив радник очільника МінТОТ.

Як повідомлялося, сьогодні в Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять ситуацію в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:26 :56