live
Новини » Події 191

Через рішення про заставу для підозрюваних у вбивстві героя Майдану під судом зчинилась бійка

ZIK
загрузка...
загрузка...

Уже від ранку біля будинку черкаського суду зібралася майже сотня активістів. Вимагали справедливого рішення у справі Василя Сергієнка. У п’ятницю райсуд дозволив відпустити двох підозрюваних у вбивстві журналіста під заставу у 100 тисяч доларів.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Ми заблокували судове засідання. Людей було не так багато, тож поліція спробувала витіснити. Почалась невеличка бійка, в результаті якої вбивць вивели. Ніхто просто до такого рішення не був готовий», – розповідає активіст Дмитро Кухарчук.

Після мітингу учасники акції піднялися до судової зали, там – виступ для журналістів. Адміністрація суду скаржиться, мовляв, мітингарі пошкодили меблі та обладнання на майже 20 тисяч гривень.

«У нас було тільки дві зали, зараз залишилась лише одна. Є дуже багато проваджень, де підозрювані перебувають під вартою. Тобто це знову буде супроводжуватися тим, що будуть затягуватись розгляди, бо суддів багато, вони призначать засідання, але в одному залі всі одночасно не будуть розглядати», – каже речниця Соснівського райсуду Черкас Інна Попова.

Мітингарі ж своєї провини не визнають. Кажуть: пошкодили меблі ненавмисне під час сутички з правоохоронцями. Натомість обурені протестувальники почали вимагати зустрічі із суддею.

Отримавши відмову та вже виходячи із зали суду, одного з членів суддівської колегії активісти випадково зустріли в коридорі.

«Безпрецедентне рішення. Ви порушили судову практику, яка в Україні, є і таке «м’якеньке» рішення взагалі нічим не може бути виправдане. Вони тікають, бо такі, як ви – відпускаєте», – сказав Олег Собченко, друг родини Сергієнків, звертаючись до судді.

Пояснювати свій вердикт суддя Сергій Пироженко відмовився. Мітингарі обсипали його дрібними грішми та звинуватили в корупції.

Повний текст рішення у суді зачитають вже завтра, лише після цього за підозрюваних можна буде внести заставу. Одночасно прокуратура подала клопотання про зміну запобіжного заходу.

Як повідомлялося, підозрюваному у вбивстві журналіста Василя Сергієнка інкримінують одразу 8 статей Кримінального кодексу. Серед них – викрадення людини та умисне вбивство.

Лідія Пугач, «Перші про головне»

Loading...
Loading...
Loading...