Новини » Політика 19 листопада, 2018, 23:35
Адвокат Титич про суд над Януковичем: Допит по скайпу з окупованого Криму – це дикість
ZIK
ZIK

Під час судового процесу щодо справи Януковича як одна, так й інша сторони використовують суд як безкоштовну трибуну, щоб підвищити свій рейтинг. Це все відбувалося за попередньою домовленістю сторін, адже просто так будь-який суд не може вважати допит свідка по скайпу прийнятним.

На цьому наголосив адвокат Віталій Титич в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Сторона захисту Януковича не один раз наголошувала на тому, що необхідно допитати свідків. Так, дійсно, якщо вони є, то їх необхідно допитувати, але особа має відповідати базовим вимогам КПК, щоб вважатися свідком. Зокрема свідок – це та особа, яка може дати покази в суді під присягою про ті обставини, які підлягають доведенню.

Тоді як в цьому кримінальному провадженні, яке чомусь називають «зрада Януковича», доведенню підлягає, на жаль, тільки одна дія – складання, написання і відправлення листа –це все. Тому ті люди, які не знають про обставини написання листа, чи факти, які це спростовують, не можуть допитуватися як свідки в межах цього судового процесу», – пояснив Віталій Титич.

Тобто, підкреслює адвокат, коли на відповідному судовому засіданні починають з’ясовувати, хто здав Крим і тому подібне, то це просто шоу. Відтак, вважає правозахисник, як одна, так й інша сторони використовують судовий процес як безкоштовну трибуну, щоб підвищити свій рейтинг.

«Захист Януковича у ході судового процесу зловживав дотриманням процедури приведення свідка до присяги. Адже допит по скайпу – це дикість та нонсенс, і такі люди взагалі не можуть вважатися свідками. До того ж допит по скайпу з території окупованого Криму, де особа, яка свідчить проти країни-агресора, апріорі не може вважати себе у безпеці. Тому, на мою думку, це все відбувалося за попередньою домовленістю сторін, адже просто так будь-який суд такого дозволити не може», – заявив Віталій Титич.

Як повідомлялося, колишній президент України Віктор Янукович сьогодні, 19 листопада, не вийшов на зв’язок із Оболонським районним судом у Києві, який розглядає справу про державну зраду екс-високопосадовця. Адвокат Януковича Олександр Горошинський повідомив у суді, що його підзахисний перебуває в лікарні та не може пересуватися самостійно.

Відтак, Оболонський райсуд Києва оголосив перерву у розгляді по суті справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у держзраді до 5 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:04 :22