Новини » Світ 18 листопада, 2018, 15:50
ЄС вимагає покарання для вбивць Хашоггі

Справа навколо жорстокого вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі має завершитися притягненням до відповідальності всіх, хто винен у цьому злочині.

При цьому Євросоюз залишається на позиціях неприйняття смертної кари у всіх випадках та за будь-яких обставин.

Така заява міститься в декларації, яку було розповсюджено офісом Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могерині, – передає Укрінформ.

«Початок юридичного процесу має бути кроком до відповідальності. Сам процес буде важливим елементом правосуддя у цій справі, на якому наполягає міжнародне співтовариство і якого заслуговують друзі й близькі покійного Джамала Хашоггі. Європейський Союз дотримується позиції несприйняття смертної кари у всіх випадках та за усіх обставин», – йдеться у документі.

Євросоюз підтвердив власну позицію щодо необхідності проведення ретельного, компетентного та прозорого розслідування вбивства саудівського журналіста та прояснення всіх обставин, що супроводжували цей жахливий злочин.

«Разом з нашими міжнародними партнерами ми будемо уважно спостерігати за результатами розслідування. Ми будемо продовжувати наполягати на тому, що Королівство Саудівської Аравії має вжити всіх заходів, щоб подібне не могло більше трапитися ніколи. У цьому контексті, ЄС і його країни-члени зважать, як вони можуть діяти разом у напрямку застосування належних заходів до тих, хто несе відповідальність, на основі системи міжнародного права», – йдеться у декларації Високого представника ЄС.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:25 :38