Новини » Суспільство 18 листопада, 2018, 1:54
Вчені виявили найяскравіший об’єкт у Всесвіті

Вчені Лабораторії реактивного руху в Пасадені (США) виявили найяскравішу галактику з відомих на даний момент. W2246-0526 отримує енергію завдяки поглинанню речовини від трьох карликових галактик-супутників.

Про це повідомляє Хроніка.інфо.

За оцінками, в центрі неї знаходиться чорна діра масою в чотири мільярди Сонць, однак екстремальна світність вказує на те, що ця маса повинна бути набагато більше.

W2246-0526 віддалена від Землі на 12,4 мільярда світлових років, а її світність в 350 трильйонів разів більше світності Сонця. Результати спостереження за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter Array), розташованого в пустелі Атакама (Чилі), показали, що джерелом яскравого світла є хмара гарячого газу і пилу, розташована в околицях надмасивної чорної діри. При цьому речовина, падаюча в чорну діру, розігрівається до порядку мільйонів градусів і випромінює світло.

Показано, що W2246-0526 «годується» речовиною від трьох галактик-сусідів, і цей процес може спостерігатися ще кілька сотень мільйонів років. Ця галактика потрапляє в особливу категорію космічних об’єктів, званих гарячими пиловими галактиками (англ. Hot DOG), проте вона відрізняється від інших представників своєї великою яскравістю. На думку вчених, вона являє собою ключову стадію в еволюції високоенергетичних галактик, званих квазарами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 01:18 :00