Новини » Світ 18 листопада, 2018, 4:44
У мережі у відкритому доступі з’явилися секретні книги КДБ про роботу розвідки

У мережі опублікували ряд радянських навчальних посібників, призначених для співробітників КДБ.

Про це повідомляє «Медуза».

У 2017-2018 роках один із засновників сайту The Interpreter Майкл Уейс опублікував в The Daily Beast кілька радянських документів, які мають гриф «секретно». Це були брошури, присвячені роботі в КДБ і призначалися для навчання співробітників відомства.

У листопаді 2018 го The Interpreter зібрав їх в одному місці, додавши ще кілька посібників, які не з’являлися в The Daily Beast.

Зокрема це:

«Викриття підстав противника в процесі розробки осіб, які представляють розвідувальний інтерес» – секретний документ, випущений в 1971 році для службового користування про небезпеку «підстав». У Росії він до сих пір засекречений, так як вважається цінним навчальним матеріалом для СЗР.

Брошура «Політична розвідка з території СРСР». Видано в 1989 році тиражем 370 примірників. У посібнику докладно розказано про методи вербування іноземних громадян, які постійно живуть або регулярно приїжджають в Радянський Союз.

Аналітична записка «Придбання та підготовка агентів-вербувальників в цілях розвідувального проникнення в установи США (на прикладі ряду північноафриканських країн)», 1988 рік.

У документі йдеться про специфічний прийом – вербування в третій країні «під чужим прапором». Для цього попередньо вербується агент-вербувальник – громадянин іноземної держави, який діє від імені «легендованих організацій». Однак тут розвідку підстерігає небезпека – нещирість вербувальника.

Брошура «Використання можливостей Радянського комітету з культурних зв’язків зі співвітчизниками за кордоном в розвідувальній роботі», 1968 рік. Тираж – 66 примірників.

Автори назвали важливим завданням свого документа: «розкладання антирадянських емігрантських центрів і паралізація їх підривної роботи за умови одночасного зміцнення і розширення прогресивного патріотичного руху».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 11:32 :26