live
Новини » Київ 597 Читать эту новость на русском

Димові шашки й постраждалі: У Києві зірвали марш трансгендерів

twitter.com/ColborneMichael
загрузка...
загрузка...

Поліцейські запобігли провокації під час маршу до Дня пам’яті трансгендерних людей у Києві.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.

«Саме біля входу у підземку збиралися учасники акції, які, відповідно до заявки, своїм заходом хотіли привернути увагу суспільства до проблем трансгендерних людей. Натомість представники інших організацій, які проводили захід у Парку імені Тараса Шевченка, намагалися влаштувати провокацію, прибувши до станції метро «Університет». Поліцейські, аби не допустити конфліктів, розділили учасників. У цей час невідомий чоловік застосував газовий балончик, у результаті чого двом людям знадобилася медична допомога», – зазначається у повідомленні.

Як повідомила Громадському учасниця акції, виконавчий директор правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук, організатори планували акцію на Михайлівській площі, проте перенесли її до червоного корпусу університету Шевченка через погрози з боку радикальних угруповань.

Поліція чергувала по периметру парку Шевченка та охороняла учасників протесту, проте потім наказала усім переміститися до метро «Університет» через небезпеку з боку противників мітингу, додала Покальчук.

«Дорогою до метро поліція нас не охороняла. Я особисто йшла й бачила, як за мною рухалися вже відомі мені люди з радикальних угруповань, які і раніше зривали такі заходи. Біля метро противники маршу почали кидати дуже багато димових шашок, а поліція бездіяла», – повідомила правозахисниця.

За її словами, учасники мирного маршу простояли біля метро не більше 10 хвилин, після чого поліція силою почала відтісняти їх у метро та на платформу, відтак – заблокувавши їх у середині та перекривши вхід у підземку. Водночас організатор маршу Інна Ірискіна повідомила, що поліція «порадила» учасникам маршу піти в метро через небезпеку.

Загалом участь у протесті взяли не більше 100 людей. Проти проведення маршу виступили організації «Катехон» і «Традиція і порядок». Охороняли порядок у районі близько 600 правоохоронців.

 

Loading...
Loading...
Loading...