Новини » Політика 17 листопада, 2018, 8:20
Україна говоритиме з Угорщиною «жорстко» і «послідовно», – МЗС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін націлений на жорсткий і послідовний діалог з Угорщиною на тлі звинувачень офіційного Будапешта в порушенні українською владою прав етнічних угорців на Закарпатті.

Про це він заявив у п’ятницю в Вашингтоні, де взяв участь у Комісії стратегічного партнерства Україна-США, – повідомляє Укрінформ.

«З Угорщиною ми будемо говорити дуже послідовно і дуже жорстко, відстоюючи наші інтереси. Але там, де можна і потрібно – ми будемо співпрацювати», – зауважив міністр.

Водночас, він зазначив, що на тлі заяв угорського прем’єра Віктора Орбана, зроблених в унісон з Москвою, не порівнював би Угорщину, яка є членом НАТО і ЄС, з Росією як країною-агресором.

«Ми маємо допомогти нашій угорській громаді для того, щоб Росія не використовувала цю громаду і Угорщину для дестабілізації Закарпаття», – зауважив міністр.

Він погодився, що Україна має ще багато зробити в контексті імплементації Закону про освіту, продовжити перехідний період, «оскільки зрозуміло, що за два роки ми це не зробимо». Але водночас, українська сторона має перехопити ініціативу в Закарпатті.

«Ми не можемо дати угорцям працювати там наодинці», – зазначив Клімкін.

У цьому зв’язку він повідомив, що має намір зустрітися з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, «можливо в Мілані, під час міністерської зустрічі ОБСЄ». Крім того, за словами міністра, наступного тижня відбудуться комплексні консультації з консульських питань, а також консультації щодо економічної взаємодії в Закарпатті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 07:23 :27