Новини » Суспільство 17 листопада, 2018, 1:05
Ростислав Павленко: Більшість православних України не пов’язують себе з Москвою
ZIK
ZIK

Дуже важливо було донести інформацію до Вселенського патріарха про те, що зараз відбувається в Україні. А у нас ситуація кардинально змінилася. Зокрема у зв’язку з російською агресією. Ми бачимо, що переважна більшість українських православних не пов’язують себе з Москвою. А це є дуже сильним аргументом в тому, що потрібне створення своєї незалежної церкви.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Гість програми зазначив, що коли Президентом України став Петро Порошенко, питання автокефалії було визнано одним із пріоритетів гуманітарної політики.

«Це питання і прав людини. Адже не можна бути розділеним на канонічних і неканонічних, на правильних і неправильних. Не може церква використовуватися для ведення «гібридної війни», а вона, на жаль, використовується російським агресором для «гібридної війни» і для розширення меседжів ненависті.

Причому багато представників УПЦ МП проти цього, вони говорять про мир та об’єднання. Але, на жаль, є ті випадки, які дають підстави говорити достатньо жорсткі речі», – зауважив Ростислав Павленко.

Він наголосив, що з точки зору безпеки і єдності суспільства питання автокефалії УПЦ є дуже важливою справою.

«Тому дуже важливо було донести інформацію до Вселенського патріарха про те, що відбувається в Україні. А у нас ситуація кардинально змінилася. Зокрема у зв’язку з російською агресією. Ми бачимо, що переважна більшість українських православних не пов’язують себе з Москвою. Це є дуже сильним аргументом в тому, що потрібне створення своєї незалежної церкви.

Все-таки УПЦ МП попри українську реєстрацію, попри те, що вони говорять, що вони є Українською православною церквою, вони є частиною Російської православної церкви. Іноді, як у випадку з Мінським синодом, вони змушені йти у фарватері того, про що каже Москва.

Це має певні наслідки і для безпеки, і для суспільної єдності. Ці речі розуміються і Вселенським патріархом, ці речі розуміються і в інших помісних церквах», – підкреслив пан Павленко й додав, що завдяки зусиллям влади, експертів і журналістів у питанні автокефалії УПЦ було досягнуто такого успіху.

Як відомо, 13 листопада в «Українському домі» мала відбутися зустріч Президента Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП, проте у запланований час вона не розпочалася. 

Проте згодом стало відомо, що Петро Порошенко таки провів зустріч із частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату, які підтримують надання Україні томосу про автокефалію.

Крім того, у вівторок, 13 листопада, собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріархату від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України та зняття анафем з українського духовенства, а також відмовився від участі у створенні Єдиної помісної православної церкви в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:31 :59