Новини » Регіони 17 листопада, 2018, 10:03
Побачити небо: В Мукачеві знімають фільм про легендарного сажотруса
Фото: Сашко Чубко
Фото: Сашко Чубко

11 листопада – у День святого Мартина, покровителя Мукачева – підтримки Українського культурного фонду розпочалися зйомки документального фільму «Побачити небо».

«Побачити небо» – це фільм-гобелен, покликаний показати неймовірне багатство переплетіння людських доль, живих сучасних історій і сивої давнини, легенд і реальності, розмаїтих культур, фантастичних краєвидів та колориту Закарпатського краю і щирих людських почуттів.

У центрі кінооповіді – унікальна життєва історія Берталона Товта, людини рідкісної професії – сажотруса, якого Мукачево знає як Берті Бачі (дядечко Бачі з угорської). Улюбленець багатонаціональної мукачівської громади, живий символ міста і персонаж місцевого фольклору дарує своїм землякам не тільки впевненість у справності та чистоті їхніх коминів, а й щорічне свято, коли на його день народження в липні відбувається міжнародний парад сажотрусів з Литви, Естонії, Угорщини й інших країн.

Фото: Сашко Чубко
Фото: Сашко Чубко

Розповідь про людину з незвичайною для нашого часу, майже казковою професією сажотруса обростає найрізноманітнішими людськими історіями інших мешканців Мукачева, що гармонійно перетікають одна в одну. Перед очима глядача складається дивовижний візерунок, у якому немає жодного зайвого чи випадкового стібка, візерунок незакаламученої людської щирості і любові до своєї землі, вміння бачити красу повсякденності і виявляти вдячність одне до одного.

А після свят Берті Бачі знову сідає на велосипед і вирушає чистити димарі. Якщо димар засмічений, у спеціальному дзеркальці сажотруса – сама лишень чорнота. А коли він прочистить комин, у дзеркальці відіб’ється небо. Побачити небо – головна мета сажотруса.

Фото: Сашко Чубко
Фото: Сашко Чубко

Режисером картини є відомий кінематографіст Олег Чорний («Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди», «З Бабиного яру на Свободу»), сценарист фільму – письменник та історик Станіслав Цалик. Продюсер проекту – Максим Асадчий («Поводир»), оператор-постановник – Денис Мельник («Історія зимового саду»).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:30 :57