Новини » Політика 17 листопада, 2018, 1:40
Михальчишин вважає, що в українського парламенту зараз є «кефірний» рейтинг у 2%
ZIK
ZIK

Аналізуючи виступи народних депутатів Леоніда Ємця та Ігоря Луценка щодо політичної системи в Україні, можна зробити висновок, що саме байдужість є головною проблемою Верховної Ради.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

«Дивне враження складається від виступу нардепів Леоніда Ємця та Ігоря Луценка, бо начебто хороші хлопці та фахівці у своїй сфері. Один із них навіть є заслуженим юристом України. Вони обговорюють правильні речі та ініціативи. Але виникає питання, чи репрезентують вони хоч якось позицію своїх фракцій і решти 99 відсотків – аж ніяк», – сказав Михальчишин.

За його словами, складається таке враження, що половина однопартійців Луценка та Ємця взагалі не зрозуміє, про що вони говорили у студії. А іншій частині просто байдуже.

«На превеликий жаль, байдужість є свідченням того, що сьогодні український парламент має «кефірний» рейтинг довіри громадян України. І він становить лише два відсотки. Тому проблема не в окремих політичних партіях і аж ніяк в окремих депутатах», – вважає політичний аналітик.

Він зазначив, що в студії йшла мова про виборчу систему, закриті списки, мажоритарку у два тури, відкриті списки. Але насправді це все є елементами інституційного дизайну політичної системи, який нічим не відрізняється від, наприклад, ремонту квартири.

«Питання лише в тому, чи допоможе будь-який дизайнерський креативний підхід, коли така квартира розташована в старій радянській «хрущівці» з гнилими трубами, сусідами-алкоголіками та наркоманами? Бо в такому випадку дизайн аж ніяк не допоможе, і саме цього, на жаль, варті ініціативи співрозмовників», – наголосив Михальчишин.

На що народний депутат Леонід Ємець відповів, що він абсолютно згідний із політичним аналітиком. Саме тому Україні потрібен нової якості парламент і тому треба змінити виборче законодавство.

«За тієї виборчої системи, яка є на сьогодні, скільки б ми не закликали, що виберемо хороших і некорупціонерів, у парламенті нічого не зміниться. Тому що наразі механізм є таким, що дає можливість напряму купувати голоси та місця у списках. І зараз ми маємо шанс щось змінити», – прокоментував він.

До слова, раніше Ємець заявив про те, що Верховна Рада України, насправді, дуже далека від того, що насправді називається парламентом у цивілізованих державах. Адже є приблизно сотня депутатів, які ні від кого не отримують вказівки, окрім своїх виборців. Але цієї кількості не достатньо для того, щоб щось змінювати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 12:33 :15