Новини » Політика 17 листопада, 2018, 0:40
Холодницький до політиків: Не носіть валізи з грошима – пишіть заяви в САП і НАБУ
ZIK
ZIK

Було багато заяв про те, що ми багато говоримо про корупцію в політиці. Так пишіть заяви! Приходьте в САП, приходьте в НАБУ. Будьте тими, хто викриватиме цю політичну корупцію. От тоді буде результат.

На цьому в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK наголосив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Гість програми підкреслив, що державне фінансування партій – хороша ідея, але в українських реаліях вона перетворилася на додатковий заробіток політичних сил.

«От у країнах змінюються лідери партій, змінюються їхні члени, але партії залишаються. А в Україні за лідерами йдуть деякі партії. Таким чином працює і фінансування партій. От я як прокурор скажу, що в нас є провадження про так звану політичну корупцію. Але її юридичного визначення немає. В законні не написано, що таке політична корупція. Але те, що її немає у Кримінальному кодексі – це не означає, що її немає де-факто», – зауважив керівник САП.

Назар Холодницький наголосив, що за політичну корупцію має бути кримінальна відповідальність.

За його словами, відповідальність має бути і за підкуп виборців.

«Було багато заяв про те, що ми багато говоримо про корупцію в політиці. Так пишіть заяви! Приходьте в САП, приходьте в НАБУ. Не несіть чемодани, про які ми зараз говоримо, спершу перед виборами, а потім через рік-два, коли вам оголосили підозру і людина втекла, а ми потім вислуховуємо заднім числом, що я якісь чемодани носив. Будьте тими, хто буде викривати цю політичну корупцію. От тоді буде результат», – підкреслив керівник САП.

Також Холодницький зазначив, що питання щодо фінансування партій треба ставити до НАЗК, адже це саме його завдання – перевірка фінансування політсил.

«Ми вже працюємо із тими результатами, які нам дає НАЗК», – розповів Холодницький і додав, що на сьогодні САП не отримала жодної справи від НАЗК щодо фінансування політичних партій в Україні.

Нагадаємо, голова Центру «Ейдос» Віктор Таран заявив, що на фінансування політичних партій України протягом двох років із державного бюджету виділили понад 1 млрд грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:02 :54