Новини » Суспільство 16 листопада, 2018, 14:58
Юрист пояснив, чи може парламент відправити мера Сміли у відставку
ZIK
ZIK

Згідно із законодавством, однією з причин перевиборів міського голови може бути відповідне рішення Верховної Ради. Але для цього необхідно, аби спочатку було рішення суду про те, що його дії визнанні незаконними.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

Він підкреслив: є декілька варіантів, як можна відправити у відставку міського голову. Перше – відповідне рішення місцевої ради у випадку, коли вона визнає, що дії мера порушують Конституцію.

«А є і варіант, коли може бути відповідне рішення Верховної Ради. Тоді призначаються дострокові вибори. Але тут є дуже важлива умова – для цього необхідно, аби спочатку було рішення суду про те, що відповідні дії чиновника були визнані незаконними», – зауважив експерт.

За його словами, коли ж ухвалюється відповідна постанова без рішення суду, тоді в суді вже буде її оскарження. Відповідно, суд цю постанову скасує.

«Мені особисто не симпатизує постать мера Сміли, але я розумію, що зміщення людини з посади повинне бути відповідним до процедури. Більше того, що ця процедура була запроваджена депутатами у 2015 році і теж не є зовсім правильною. Адже місцеве самоврядування – окремо, органи державної влади – окремо», – підкреслив Олександр Москалюк.

Окрім цього він відповів на запитання, яку ж мету могли переслідувати народні обранці, що зареєстрували у Верховній Раді постанову про відставку міського голови Сміли.

«Перший варіант – це політичний піар. Можливо, я скажу трохи грубо, але потрібно читати закон. Ви ж самі його ухвалювали, а сьогодні показуєте його нівелювання фактично всій державі», – каже юрист.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували постанову про проведення перевиборів у Смілі. Втім, автор постанови Віктор Кривенко зауважив: міського голову вже відправляли у відставку, та ситуація після цього не змінилась.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 09:20 :10