Новини » Політика 16 листопада, 2018, 17:41
Єпископат Польської православної церкви зробив «антиукраїнський реверанс» перед Москвою, забувши власну історію

Собор Польської автокефальної православної церкви заборонив своїм священикам спілкуватися із духовенством УПЦ КП та УАПЦ та заявив, що особи, «позбавлені єпископських свячень, не можуть бути лідерами у встановленні миру в Православній церкві України».

Про це йдеться у постановах собору єпископів ПАПЦ, опублікованих на її офіційному сайті.

Подаємо переклад постанов собору, що стосуються питання православної церкви в Україні.

І. «Священний собор єпископів (ПАПЦ) отримує тривожні новини з церковного життя в Україні, що часто впливає на життя Православ’я у Польщі. З огляду на вищевикладене, а також з огляду на загальне занепокоєння православних помісних церков, внаслідок нестабільності церковного життя в Україні, яке руйнівно впливає на церковне життя в цілому Православ’я, собор єпископів, заради блага Святої православної церкви, підтримує позицію, висловлену в соборній ухвалі від 9 травня 2018 року № 340 і повторює свій заклик прийняти рішення про зустріч всіх глав православних церков, щоб у дусі євангельської любові, смирення та розуміння, зберігаючи догматичну і канонічну доктрину, у дусі взаємної поваги прийти до мирного вирішення проблеми розділеного православ’я на українській землі.

Особи, позбавлені єпископських та священичих свячень, не можуть бути лідерами у встановленні миру в Православній церкві України. Їхні дії викликають ще більше плутанини.

Тільки дотримання догматичного – канонічні норми церкви і зберігаючи вікові традиції врятує православ’я від складних еклезіологічних наслідків на міжнародному рівні.

Польська автокефальна православна церква гаряче молиться за єдність Святого Православ’я та мир у Українській православній церкві.

II. Святий собор єпископів забороняє духовенству Польської автокефальної православної церкви літургійно-молитовні контакти з «духовенством» так званого «Київського патріархату» і так званої «Автокефальної церкви», які в минулому зробили чимало зла».

Нагадаємо, що незалежність самій Польській автокефальній православній церкві, попри опір Російської православної церкви 13 листопада 1924 р,. надав Вселенський Патріарх Григорій VII. У його томосі, зокрема, було зазначено: «… перше відокремлення від Нашого Престолу Київської Митрополії і православних митрополій Литви та Польщі, залежних від неї, а також прилучення їх до Святої Московської Церкви настало не за приписами канонічних правил…».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 18:09 :02