Новини » Політика 16 листопада, 2018, 23:45
Ємець зазначив, що у ВР є близько сотні депутатів, які ні від кого не отримують вказівки
ZIK
ZIK

Верховна Рада України, насправді, дуже далека від того, що насправді називається парламентом у цивілізованих державах. Адже є приблизно сотня депутатів, які ні від кого не отримують вказівки, окрім своїх виборців. Але цієї кількості недостатньо для того, щоб щось змінювати.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Леонід Ємець.

«Прикро, коли на засіданнях Верховної Ради у п’ятницю присутні лише п’ять відсотків від загального складу парламенту. Адже така кількість не здатна ухвалити будь-яке рішення. Тому цілком очевидно, що нардепи насправді дуже далекі від того, що насправді називається парламентом у цивілізованих державах», – сказав Ємець.

За його словами, аналогічною є ситуація із засіданнями комітетів ВР. Адже є депутати, які жодного разу не з’явилися на засідання комітетів.

«Є такі народні обранці, які з’являються в парламенті лише для того, щоб скласти присягу, бо інакше вони не стануть депутатами», – зазначив він.

На його думку, можна заявляти, що Україна парламентсько-президентська республіка, але це не так. Адже більшість парламенту не ухвалює власні рішення.

«Парламент складається з фракцій, які отримують вказівки поза межами ВР. Також є групи, які отримують вказівку від олігархів та країни агресора. І є лише приблизно сотня депутатів, які ні від кого не отримують вказівки, окрім своїх виборців. Але цієї кількості недостатньо для ухвалення рішень», – прокоментував він.

Він наголосив, що є депутати, які чітко витримують партійну дисципліну. Що ж стосується «Народного фронту», то за його словами, ця політична сила здебільшого рухається в рамках тих реформ, які були озвучені раніше. Зокрема щодо відкритих виборчих списків, судового законодавства і не лише.

«Запровадження відкритих виборчих списків забере з парламенту корупцію і купити мандат за гречку буде неможливо. Також це не дасть можливість купувати місце в партійному списку, бо виборець буде визначати його місце, а не партійне керівництво», – вважає Ємець.

Тому, за його словами, запровадження відкритих списків дасть можливість мати відповідальний парламент, де нардепи ходитимуть на роботу і на засідання комітетів, а парламент ухвалюватиме рішення щодо реформ.

«Якщо ми зараз цього не зробимо, то втратимо можливість запровадити зміну виборчого законодавства на багато років. Тому що сьогодні цей закон пройшов перше читання, і треба лише спільними зусиллями довести його до голосування в цілому. Інакше наступний парламент, обраний за старими корупційними правилами, точно нічого міняти не буде. Саме тому вікно можливостей відкрите сьогодні», – додав нардеп.

Нагадаємо, політичний експерт Олександр Солонтай раніше говорив про те, що виборча методика з відкритими списками унеможливлює систему «гарантій», коли члени політичних партій купують собі місце в парламенті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:24 :54