Новини » Світ 16 листопада, 2018, 13:21
Вбивство саудівського журналіста Хашоггі: Туреччина має другий аудіозапис
Консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Колумніст турецького видання Hürriyet Абдулкадір Сельві повідомляє, що Туреччина має більше доказів, включаючи ще один аудіозапис, які суперечать основним висновкам обвинувачення Саудівської прокуратури проти підозрюваних у вбивстві журналіста Джамала Хашоггі.

Прокурор Саудівської Аравії 15 листопада заявив про вимогу смертної кари для п’яти саудівських чиновників, підозрюваних в убивстві журналіста, в цілому висунувши звинувачення 11 підозрюваним, пише «Європейська правда», посилаючись на Hürriyet Daily News.

Саудівська прокуратура заявляє, що підозрювані вбили журналіста після невдалої спроби переконати його повернутися до Саудівської Аравії або змусивши його зробити це силою.

Однак турецька сторона має у розпорядженні аудіозапис тривалістю 7 хвилин, на якому чути, що у саудитів не було наміру переконувати у чомусь Хашоггі.

«Турецькі чиновники також не підтвердили, що Хашоггі був убитий після того, як вони дали йому смертельну дозу отрути. Вони (турецька сторона – Ред.) кажуть, що його задушили мотузкою або чимось на зразок поліетиленового пакета», – пише колумніст.

Проте, наголошує колумніст, найсильніші докази про навмисний характер вбивства можна знайти в іншому, довшому аудіозаписі. За його словами, запис завдовжки 15 хвилин був зроблений за 15 хвилин до прибуття Хашоггі у консульство.

«На цьому записі саудівська команда обговорює, як вбити Хашоггі. Вони переглядають свій підготовлений заздалегідь план, і нагадують про обов’язки кожного члена команди», – зазначив журналіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:39 :57