Новини » Світ 16 листопада, 2018, 23:30
У Молдові розслідують зв’язки лідерів опозиції з Росією

Лідери молдавських опозиційних партій Андрій Нестасе («Платформа «Гідність і правда») і Майя Санду («Дія і солідарність») можуть стати фігурантами кримінальної справи про державну зраду.

Про це заявив голова парламенту Молдови Андріан Канду за підсумками парламентських слухань з питання про втручання ззовні у внутрішні справи країни, – повідомляє Укрінформ.

«На жаль, Майя Санду, Андрій Нестасе та інші особи, про які йшлося в звіті спеціальної парламентської комісії, були втягнуті, свідомо чи ні, у боротьбу проти Республіки Молдова. Такі дії, згідно із законодавством, кваліфікуються як державна зрада», – зазначив спікер.

Звинувачення будуть висунуті, якщо доведуть отримання лідерами опозиції допомоги від фонду Open Dialog під керуванням Людмили Козловської, яку раніше видворили з ЄС за просування інтересів Росії, 

Санду і Нестасе, у свою чергу, заявили, що не підтримують жодних зв’язків з фондом. Обидва вони відмовилися з’явитися на слухання комісії.

За словами Канду, звіт спеціальної парламентської комісії з розслідування діяльності фонду Козловської буде перекладений англійською мовою і направлений представникам інших держав, у тому числі України, які фігурують у звіті.

У резолюції спеціальної комісії зазначається, що згаданий фонд отримував фінансову допомогу від Росії (більш як 2 млн євро) через бізнесмена В’ячеслава Платона, засудженого в Молдові до 18-ти років позбавлення волі за відмивання грошей.

Як повідомлялося, спеціальна парламентська комісія була створена в Молдові на початку жовтня. Головна мета комісії – розслідування фактів втручання фонду Open Dialog у внутрішні справи країни. Раніше молдавські ЗМІ оприлюднили матеріали, які свідчать про те, що Фонд Козловської сплатив поїздки опозиційних політиків до Брюсселя.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:47 :29