Новини » Світ 16 листопада, 2018, 12:11
У Китаї термоядерний реактор досяг температури в шість разів більшої, ніж є на Сонці

Вчені, що працюють на експериментальному центрі в місті Хефей (Китай), оголосили про досягнення температури в 100 мільйонів градусів Цельсія.

На цьому тижні вчені оголосили, що реактор експериментального надпровідного токамака (Experimental Advanced Superconducting Tokamak, EAST) в Хефей нарешті досяг температури, що перевищує 100 мільйонів градусів Цельсія, поставивши рекорд для технології термоядерного синтезу, і наблизив нас до нової епохи в енергетиці, пише naked-science.

Отримання величезних обсягів енергії, що вивільняється при об’єднанні атомів, справа нелегка. Для успішного об’єднання цих частинок необхідно або сильно притиснути їх один до одного, або зіштовхнути на дуже високих енергіях. Інститут фізичних наук в Хефей і Китайська академія наук показали, що таке зіткнення реально.

Глибоко всередині Сонця водень сплавляється сам з собою на температурах вище 15 мільйонів градусів Цельсія. У процесі також бере участь сконцентрована гравітація.

Для досягнення такого процесу на Землі необхідна піч, яка приблизно в сім разів гарячіше, ніж в надрах Сонця. Потім потрібно утримувати цей водневий бульйон в одній точці досить довго, щоб він міг виробляти енергію.

Якщо досягнути цього, то результат буде неймовірним. На відміну від ядерного ділення, де надлишкова енергія виходить від розпаду великих атомів на більш дрібні елементи, термоядерний синтез і близько не виробляє стільки радіоактивних відходів. Більш того, в результаті стиснення один з одним ізотопів водню в основному виходить гелій.

Вчені експериментували з різними технологіями, які могли б призвести досить тепла для досягнення ядерного синтезу. Токамаки китайського EAST використовують магнітні поля, вироблені рухомою плазмою. Це робить її менш стабільною, але дозволяє фізикам проводити більш високоенергетичні експерименти.

З моменту спорудження в 2006 році реактор EAST називали «штучним сонцем». І тепер, схоже, він дійсно заслужив це звання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:47 :54