Новини » Події 16 листопада, 2018, 23:10
Суд відмовився відсторонити мера Черкас – прокуратура готує оскарження

Прокуратура оскаржить судове рішення про відмову в задоволенні клопотання щодо відсторонення міського голови Черкас від посади.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

«Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва під час досудового розслідування кримінального провадження за підозрою міського голови м. Черкаси у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 351, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Слідчим суддею Соснівського районного суду м. Черкаси 15.11.2018 відмовлено в задоволенні клопотання прокурорів про відсторонення підозрюваного від посади», – йдеться у повідомленні.

Це рішення суду органами прокуратури та слідства розцінено як необґрунтоване, у зв’язку з чим вирішується питання про його оскарження до апеляційного суду Черкаської області.

Разом з тим, розгляд клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу відкладено на понеділок 19 листопада.

Як повідомлялося, досудовим розслідуванням установлено, що мер Черкас Анатолій Бондаренко у липні 2017 року підписав і скерував до суду лист про відкликання апеляційної скарги в господарській справі за позовом Черкаської міської ради до приватного підприємства, яке займається будівництвом, про стягнення заборгованості у зв’язку з невиконанням зазначеним підприємством умов договору оренди щодо строків початку будівництва та розірвання договору.

На підставі вказаного листа Київським апеляційним господарським судом апеляційну скаргу Черкаської міської ради залишено без розгляду, що унеможливило стягнення з орендаря заборгованості в бюджет міста.

Указаними діями міського голови, за інформацією прокуратури, спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам в особі Черкаської міської ради у вигляді недоотриманих доходів загальним фондом бюджету міста Черкаси в розмірі більш як 447 тис. грн.

Саме через це прокуратура повідомила меру Черкас про підозру у зловживанні владою.

Підозру в створенні штучних перешкод у роботі депутатам Черкаської міськради Анатолій Бондаренко отримав за проведення 22 серпня 2018 року з порушенням регламенту «таємної» сесії в Каневі, про яку журналістам, громадськості та частині депутатів повідомили вже постфактум.

9 жовтня суддею Соснівського районного суду м. Черкаси повернуто клопотання прокурорів про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді застави та відсторонення його від посади.

Однак, за апеляціями прокуратури указані вище ухвали апеляційним судом Черкаської області скасовано та направлено до суду першої інстанції для нового розгляду по суті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:31 :35