Новини » Суспільство 16 листопада, 2018, 16:53
Психолог: «Veteran Hub» – це центр співпраці з ветеранами
ZIK
ZIK

Сфера психологічної реабілітації ветеранів в Україні досі кульгає. Тому, фактично, будь-які ініціативи в цьому напрямку є надзвичайно важливими та потрібними. Так, «Veteran Hub», який нещодавно відкрився у Києві, має на меті допомогти ветеранам соціалізуватися.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Військовий психолог Андрій Козінчук переконаний: клієнтів у «Veteran Hub» буде багато, і всі знайдуть тут те, за чим прийшли.

«Місце об’єднає всіх ветеранів. Вони зможуть проконсультуватися з юристом, психологом або ж просто поспілкуватися з друзями», – каже Андрій Козінчук.

«Veteran Hub», на думку експертів та психологів, допоможе ветеранам адаптуватися до мирного життя.

«Хто такий ветеран? Це такий самий Іван, Петро Микола, який отримав якийсь досвід. Після війни він не перестає бути собою. Просто у нього інший досвід, який варто використати на благо», – наголошує психолог Андрій Козінчук.

Працювати потрібно не лише із ветеранами, а й з їхніми сім’ями, каже Андрій.

«Ми хочемо навчити ветеранів і наших близьких співпрацювати. Це круто і зовсім нестрашно», – говорить психолог.

На жаль, таких хабів в Україні не вистачає. Визнають це і нардепи.

«Все тримається на ініціативі людей, волонтерів. Система психологічної реабілітації – нульова», – наголошує нардеп Оксана Корчинська.

До слова, гроші на психологічну реабілітацію із держбюджету виділяють щороку. Так, у 2015 на психологічну реабілітацію надали 50 мільйонів. Але використали із них менше половини, а тому допомогли 4 811 ветеранам.

У 2016 з державного бюджету виділили приблизно 45 мільйони, використали знову ж не все – близько 36 мільйонів. Але реабілітацію пройшли 6 872 людини.

Водночас, минулого року на реабілітацію виділили не цілих чотири мільйони. За половину цих коштів лікування пройшло 450 ветеранів.

Станом на 5 листопада 2018 використали майже десять мільйонів. Угоди уклали з 2074 ветеранами, а реально послуги вже надали 1384 особам.

Чи не всі експерти в один голос заявляють: психологічна реабілітація в Україні шкутильгає. Це може обернутися проти ветеранів, їхніх сімей та інших громадян.

Нагадаємо, раніше у програмі «Стежками війни» ідеєю реабілітації військових поділився син Георгія Туки – Павло. Його ідея полягала у залученні ветеранів до роботи в охоронній фірмі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:40 :01