live
Новини » Економіка 700

Збільшення ЄСВ – єдиний спосіб зменшити навантаження на Пенсійний фонд, – економіст

ZIK
загрузка...
загрузка...

Ситуація різкого зростання дефіциту Пенсійного фонду свідчить про те, що він перебуває на рівні навантаження, який просто не витримує. Пропозиція збільшити платежі щодо єдиного соціального внеску – єдиний спосіб зменшити навантаження на Пенсійний фонд.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Експерт зауважив, що індексація пенсій, яка очікується наступного року, серйозно ситуацію не виправить: «Ми бачимо ситуацію різкого зростання дефіциту Пенсійного фонду, а це говорить про те, що Пенсійний фонд перебуває на рівні навантаження, який він просто не витримує».

На думку Олега Пендзина, міністр соцполітики Андрій Рева запропонував збільшити платежі щодо єдиного соціального внеску, оскільки це – єдиний спосіб зменшити навантаження на Пенсійний фонд, надати додаткові кошти і зменшити навантаження на бюджет.

«Дивіться, приїхав МВФ. Головна ідея пенсійної реформи була пов’язана з тим, щоб зменшити дефіцит Пенсійного фонду. Ми цього року маємо 139 млрд грн дефіциту, раптом на наступний рік – 165 млрд грн, майже 166 млрд грн. Уявіть собі сприйняття пенсійної реформи нашими кредиторами! Безперечно, їх це категорично не влаштовує», – заявив Олег Пендзин.

Експерт наголосив, що з огляду на виїзд працездатного населення за кордон, в Україні збільшуватиметься кількість пенсіонерів, і дефіцит Пенсійного фонду лише зростатиме.

Нагадаємо, Україна займає 123-тє місце в світі з 140 країн за рівнем особистого добробуту громадян із рівнем багатства в $1,5 тис. на одного дорослого жителя.

Як повідомляли, експерт вказав, як за допомогою хліба можна визначити відсоток бідних серед українців.

Додамо, у Міністерстві соціальної політики запропонували відтермінувати запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на один рік – до 1 січня 2020 року.

Loading...
Loading...
Loading...