Новини » Світ 16 листопада, 2018, 13:43
Остальський про Brexit: Народ не розуміє, за що голосував
ZIK
ZIK

Хоч позиція прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей про поступовий Brexit – «незручна, дивна та половинчаста», це, наразі, найкраще вирішення питання. Адже в іншому випадку державу можуть спіткати значна фінансова нестабільність та суспільні бунти.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив керівник російської служби ВВС у Лондоні в 2001-2009 роках Андрій Остальський.

Він наголосив: Тереза Мей стала уже «трагічною фігурою», вона залишилась самотньою у британській політиці. Проти неї виступає навіть власна партія, яку, фактично, розкололо питання Європейського союзу. Після останніх пропозицій Мей щодо Brexitу вона втратила і підтримку демократичної юніоністської партії Північної Ірландії. Окрім того, вона, звичайно ж, не отримує і жодної підтримки від тамтешньої опозиції.

«Та, насправді, ніхто із тих, хто критикує її політику, не може запропонувати якогось іншого реалістичного плану, окрім нового референдуму. Хоча і це, мабуть, нереально. Враховуючи розклад сил, ця пропозиція не пройде. Політичний істеблішмент не сприйме цієї ідеї через позицію правих євроскептиків у консервативній партії», – переконаний експерт.

Та водночас він підкреслив: Мей працювала дуже напружено і змогла знайти із ЄС компроміс, який «висить на волоску».

«Це нормальний британський компроміс. Однак, на жаль, вони розучились і втратили це мистецтво. Я дивлюсь на всі ці зусилля Терези Мей і просто захоплююсь силою її характеру. Небагато людей змогли б це витримати. Вона ж твердо заявляє: нехай виголошують вотуми недовіри чи все, що завгодно, та вона вистоїть. Мовляв, альтернативи немає і її програма має бути здійсненою», – підкреслив Остальський.

Відтак, він зауважив: таку поведінку не можна не поважати.

Експерт також підкреслив: на думку багатьох фахівців, найбільшої шкоди Brexit завдасть тоді, коли відбудеться «бездоговірний» вихід Великої Британії із Євросоюзу.

«Це ще називають «падінням зі скелі». От вчора були членом Євросоюзу, завтра уже – ні. Це значить, що вишиковуються колосальні черги вантажівок, адже, можливо, на кордоні виникає раптовий митний і паспортний контроль. Відповідно, виникають і перебої з товарами першої необхідності, звичайно ж, велика інфляція і безлад у фінансовому секторі. Словом, у свідомості з’являється такий кошмарний сценарій», – зазначив екс-керівник російської служби ВВС.

Та він зазначив: між Великою Британією та ЄС має бути якісь договір.

«Добре, є перехідний період. До того ж, Тереза Мей пропонує інше – невизначений термін для збереження елементів митного союзу і спільного ринку. Зокрема – для Північної Ірландії, щоб там не виник кордон із Ірландською республікою. Та й вся Велика Британія тоді зможе м’якше і поступово виходити із цього. «Праві» звичайно ж заявляють, що це знущання, адже державу, нібито, виводять із ЄС, однак, фактично, залишають там у багатьох позиціях. Мовляв, не за це голосував народ», – розповів Остальский.

Однак, він підкреслив: насправді громадяни Великої Британії не знали, за що голосували.

«Увесь мій досвід спілкування з британськими робітниками демонструє, що вони не мають уявлення, що це за процес і чим він може закінчитись», – вважає експерт.

Він підкреслив: якщо виходу справді не знайдуть, цей перехідний період може тривати невизначену кількість часу. Саме це і бісить «правих» євроскептиків.

«Тереза Мей зробила справжню суто англійську пропозицію. Мовляв, нехай і буде незручне, дивне, половинчасте рішення, яке незрозуміло коли закінчиться, однак це хоч щось. Потрібно рухатись вперед, а не залишатись на тій ж непримиренній позиції, яка не дає жодній зі сторін знайти вирішення», – вважає Остальский.

Тож він зізнався: підтримує цей план Терези Мей. Мовляв, він жахливий, та без цього Великій Британії буде ще гірше.

Як повідомлялось раніше, кабінет міністрів Великої Британії схвалив попередній текст угоди про вихід країни з Євросоюзу.

Під час обговорення британські журналісти повідомили, що прихильники «жорсткого Брекзіта» серед консерваторів в парламенті обговорюють голосування про недовіру Терезі Мей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:53 :26