Новини » Економіка 16 листопада, 2018, 13:25
НБУ затягує продаж недобудованого ТРЦ «Республіка», підігруючи колишнім власникам об’єкта, – ЗМІ
ТРЦ «Республіка». Фото: facebook.com/trkrespublika
ТРЦ «Республіка». Фото: facebook.com/trkrespublika

Подальше блокування НБУ продажу найбільшого недобуду країни, ТРЦ «Республіка», призводить до знецінення об’єкта. Ще кілька років, і колись грандіозний проект перетвориться на великий склад.

Про це пише журнал «Фокус» у матеріалі «В путах у гігантів».

Як зазначає видання, ТРЦ «Республіка» дістався регулятору як одна із застав за кредитами неплатоспроможного банку Дмитра Фірташа «Надра». НБУ довгий час блокував продаж об’єкта за ринковою вартістю.

«На минулих торгах за «Республіку» хотіли 1,1 млрд грн, але за цією ціною покупців не знайшлося. НБУ довгий час блокував продаж, вважаючи ринкову суму заниженою. Через це об’єкт вже кілька років перебуває в «підвішеному» стані й поступово стає непридатним. У ситуації, що склалася «зволікання означає загибель. Недобудований ТРЦ з року в рік втрачає в ціні. Ще декілька років, і колись грандіозний проект перетвориться на великий склад. На щастя, більш успішних конкурентів у недобудови вистачає... Держава, у власність якої доля закинула об’єкт, має намір одержати за «Республіку» побільше грошей. Але, за фактом, лише збільшує збитки», – йдеться в статті.

Як відзначають опитані експерти ринку, продати об’єкт на голландському аукціоні зі зниженням ціни до суми, яку реально готові заплатити на ринку, на даний момент є найрозумнішим рішенням.

Найближчий аукціон, на якому Фонд гарантування вкладів знову спробує продати найбільший недобуд країни, відбудеться 13 грудня 2018 року.

«Якщо НБУ дійсно погодився піти на поступки, як про це повідомили Фокусу в Фонді гарантування фізосіб, продаж об’єкта в грудні стане одним з головних досягнень фінансового регулятора за останні роки. Якщо цього не відбудеться – позиція НБУ в черговий раз стане доказом слабкості нинішньої влади і її нездатність адекватно реагувати на виклики часу», – пише Фокус.

На перший погляд поведінка Нацбанку можна пояснити незгодою з низькою вартістю продажу об’єктів на аукціонах, яка непорівнянна з їх оцінкою на момент передачі в заставу під кредити рефінансування НБУ. Однак у регулятора можуть бути і інші приховані мотиви, відзначає видання.

«Зокрема, затягуючи терміни призначення аукціонів і тим самим занижуючи вартість об’єкта, НБУ діє в інтересах колишніх власників», – каже Максим Пирогов, керівник Дніпровського офісу компанії Investment Service Ukraine.

«І тут знову спливає фігура Вагіфа Алієва, якого з Фірташем пов’язують спільні проекти – «Мандарин плаза» і бізнес-центр «Парус». Цілком можливо, що ситуація з продажем ТРЦ Республіка якраз і розвивається в інтересах цього тандему бізнесменів», – йдеться в статті.

Нагадаємо, Генпрокурор Юрій Луценко анонсував повідомлення про підозру і проведення слідчих дій у справі стосовно несплати податків підприємствами олігарха Дмитра Фірташа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:35 :10