Новини » Львів 16 листопада, 2018, 17:00
Насичені вихідні об’єднають у Львові музику, літературу та спорт. Афіша
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Захмарене небо, дощ, холодний вітер – це справжній листопад: один із найбільш похмурих місяців у році. Та у Львові навіть непривітний листопад – це свято. І те, що це не лише слова, доведуть найближчі вихідні, які, звичайно ж, у місті Лева будуть не лише наповнені музичними й літературними подіями, а й стануть святом грації, краси та спорту.

Зокрема, у Львові цими вихідними відбудеться багато подій у рамках VII Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», що триватиме 16-18 та 25 листопада у Львівській національній філармонії. Цими вихідними також завершується інша важлива мистецька подія у Львові – XVII Міжнародний фестиваль оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької.

Літературним акцентом вікенду натомість стане ІІІ міський фестиваль, що відбуватиметься, 17-18 листопада, у Міському палаці культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича,1). Вже втретє офіс «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» спільно з партнерами відзначатиме річницю отримання Львовом титулу Міста літератури в Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Цьогорічна фокусна тема ІІІ міського фестивалю «Місто, що надихає» – слова порозуміння. У час інформаційного суспільства важливо вміти знаходити спільну розв’язку спірних питань мирним шляхом. Тому події фестивалю спрямовані на розкриття теми слова як джерела захисту та фундаменту для прокладання словесних мостів порозуміння. Протягом двох днів фестивалю на відвідувачів чекають: зустрічі з культур-активістами зі Сходу України, які презентуватимуть актуальні мистецькі проекти з прифронтових територій; розмови про значення бібліотеки для сучасного читача; воркшоп, який зробить на крок ближчим входження Львова до міжнародної мережі захисту письменників-біженців ICORN; презентація Першої Львівської літературної резиденції; обговорення досвіду презентації травматичного минулого в міському просторі. Окремо діятиме арт-простір, де відбуватимуться читання львівських авторів Галини Крук, Маріанни Кіяновської, Ольги Фразе, а також відбудуться прем’єри літературних перформансів від Гаськи Шиян і Тамари Горгішелі та молодих поетів літературного роз’єднання «Грань». Для маленьких відвідувачів буде відкрита дитяча локація з літературно мистецькими майстер-класами та презентаціями.

Також цікаві несподіванки чекають і на поціновувачів краси жіночого та чоловічого тіла – провідні культуристи та фітнесисти країни приїдуть змагатися до Львова на чемпіонат України, який відбудеться, 18 листопада, за версією федерації WABBA. Атлети поборються за призовий фонд у розмірі 30 000 грн. Також кращі спортсмени отримають право представити збірну України у Португалії на найпрестижнішому змаганні року WABBA INTERNATIONAL «MR. & MS. UNIVERSE», що відбудеться 24 листопада. Загалом мірятись красою м’язів буде близько 200 атлетів з усіх куточків України. Змагання відбуватиметься у ростових та вікових категоріях жінок та чоловіків. Тут також можна буде побачити як атлетів-початківців, так і професіоналів.

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 15.00 пропонує комічну оперу «Служниця-пані», а о 18.00 – оперу «Краків’яни і гуралі» у постановці Вроцлавської опери (Польща). У неділю опера запрошує о 15.00 до дзеркальної зали на концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата», а о 18.00 на урочисте завершення XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької у суботу о 18.00 покаже мюзикл «Труффальдіно з Бергамо». У неділю о 18.00 на великій сцені театр пропонує переглянути оперету «Сільва», а на малій – моновиставу «Тринадцята жінка».

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 запрошує на виставу «Боженька».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 пропонує виставу «Амнезія, або Маленькі подружні злочини», а у неділю о 19.00 – виставу «Ma-na Hat-ta (Небесна Земля)».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу о 18.00 покаже виставу «Він, вона, вікно, покійник», а у неділю о 18.00 – виставу «Іфігенія в Авліді».

Львівський академічний обласний театр ляльок запрошує маленьких глядачів у суботу о 11.00 та 14.00 на виставу «Загублена лялька». У неділю ж о 12.00, 14.00, 16.00 покаже виставу «Таємниця лісовичка».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Лікар Айболить», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 виставу «Пустотливе жабеня». Дорослих глядачів у суботу о 19.00 запрошують на виставу «Гамлет».

Концерти

Вже сьомий раз поспіль у Львові відбудеться визначна міжнародна подія у світі мистецтва – Львівська національна філармонія збере у своєму залі грандіозних виконавців з Польщі і України на VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». У суботу о 19.00 у рамка фестивалю філармонія запрошує на проект «Любава Сидоренко. Дорога до Соляріс». До уваги глядачів мультимедійно-музичне дійство, на якому звучатимуть твори Любави Сидоренко натхненні творчістю видатного львів’янина Станіслава Лема. У неділю о 19.00 філармонія пропонує концерт Польсько-українського молодіжного оркестру PADEREWSKI. Також у неділю о 17.00 на камерній сцені філармонії відбудеться концерт «Душі криниця», присвячений 75-річчю від дня народження співачки Раїси Кириченко.

Будинок органної та камерної музики у суботу о 19.00 запрошує на концерт «Пори року Вівальі», а о 21.00 пропонує послухати концерт «Невагомість північних вітрів» – Інна Павлик (фортепіано), Юрій Михайловський (флейта) та Андрій Міщенко (ударні) ділитимуться своїм відчуттям стихій далекої Скандинавії, її казкових історій та неосяжних горизонтів. У неділю ж органний зал приготував одразу чотири події: «Володимир Кошуба. Органний ланч» (14.00); «Пер Ґінт: Музика Скандинавії» (17.00); «Ваґнер та друзі. Орган» (19.00) та «Органне відео шоу» (21.00).

У Львівському академічному драматичному театр ім. Лесі Українки у неділю о 19.00 відбудеться концерт одного із засновників та вокаліста гурту «Мертвий Півень» Міська Барбари «Радіо Афродита 3.0.».

«Афродита» – короткохвильова (43 м) радіостанція УПА, організована влітку 1943 р. для ознайомлення західного світу з боротьбою ОУН. Розгромлена НКВД7квітня 1945 р.

«Радіо Афродита 3.0.» – спроба уявити, як звучали б українські хіти ХХ століття на радіостанції УПА, якби її не знищили і вона б до сьогодні крутила музику.

Виставки

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького запрошує на виставку «Образи Риму в офортах Піранезі». Виставка вперше познайомить глядачів з творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки Львівської національної галереї мистецтв.

На експозиції представлені офорти з відомого альбому «Види Риму» («Vedute di Roma». 1748-1778), який багаторазово перевидавався як при житті художника, так і після його смерті та приніс граверу європейську славу.

«Види Риму» Піранезі – це своєрідні архітектурні капрічо, це фантазії на тему Риму. Зображаючи види міста на своїх гравюрах, художник поєднував реальність з романтичним вимислом: він змінював пропорції та перебільшував масштаби знаменитих будівель, надаючи їм більшої переконливості, міняв їхнє місцезнаходження. Створював нові, часом неможливі в реальності ракурси, в яких велична будівля постає ще більш грандіозною; додавав неіснуючі об’єкти, використовував експресію різких контрастів світла і тіні. Він наче міфологізував кожну будівлю і його Рим ставав грандіознішим, ніж він був насправді. Але при цьому художник завжди залишався точним в передачі деталей і структури зображених будівель, так що його гравюри і досі використовують як ілюстрації в академічних історіях архітектури.

У Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває виставка «Олег Мінько: мої ієрархії».

Виставка «Олег Мінько: мої ієрархії» є кураторським проектом науково-дослідного сектору ЛНАМ, у рамках теми «Некласична візуальна культура в українському мистецтві ХХ-ХХІ ст.

Усю творчість Олега Мінька пронизує ідея «пошуку духовних орієнтирів». Становлення художника відбувалось у час нівелювання моральних цінностей. Його естетична позиція починалася з ціннісного протиставлення офіційній доктрині. Тому серед явищ львівського альтернативного мистецтва другої половини ХХ ст. саме шлях Олега Мінька у мистецтві найбільш наближений до європейських некласичних практик ХХ ст., де мистецтво було також тісно пов’язано з ціннісним маніфестом.

Тим, хто не встиг помилуватися чудовими пейзажами Ольги Кваші варто поспішати, бо лише до 18 листопада у Мистецькій галереї «Зелена Канапа» (вул. Вірменська, 7) буде тривати виставка «Друзі мої, дерева».

Після трирічної перерви присвяченої ілюструванню книжок улюблениця українців по всьому світу Ольга Кваша, представила свою сьому персональну виставку у львівській галереї. Її пейзажі зіткані зі світла і кольорів, щедро розписані деталями (не дарма ж вона ілюструє дитячі книжки). Кожна пелюстка, кожен листочок шелестить і пахне з’являючись з під її пензля. Цього разу особливу увагу ліричної художниці отримали величні дерева та їх потужний і архаїчний зв’язок з людиною.

Фільми

Продовження популярного фільму «Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда» за романом Джоан Роулінг зняла та ж творча команда, що і перший фільм. Постановкою зайнявся незмінний режисер всесвіту Гарі Поттера Девід Йейтс. Кажуть, на цей раз він порадує шанувальників відсиланнями до історії про юного чарівника. Про те, що на екрани вийде як мінімум трилогія було відомо ще в 2014 році. У 2016 році говорили вже про п’ять можливих фільмів. Зйомки другої частини почалися влітку 2017 року на студії Warner Bros. У Хартфорширі, Великобританія.

Події картини розгортаються в 1927 році, через кілька місяців після історії, що сталася в Нью-Йорку. На цей раз пригоди чекають героїв в Лондоні і Парижі. З МАКОСША збігає найнебезпечніший темний чарівник – Ґелерт Ґріндельвальд (Джонні Депп). Він згуртував навколо себе чимало однодумців, що бажають лиш одного – домінування чистокровних чарівників над немагічними істотами. Допомогти спіймати злого чарівника Альбус Дамблдор (Джуд Лоу) просить свого колишнього учня – Ньюта Саламандера (Едді Редмейн), а з ним і його друзі з Нью-Йорка – не-маг Якоб Ковальські (Ден Фоглер) і сестри Тіна (Кетрін Уотерстон) і Куїнні (Елісон Судол).

 

«Бути Астрід Ліндгрен». У невеличкому селищі у Швеції живе родина Ерікссонів. 16-річну доньку Астрід (Альба Аугуст) тут знають завдяки її чудовим шкільним ессе. Аби хоч якось реалізувати свій письменницький талант, вона влаштовується секретарем у місцеву газету. Відносини з видавцем газети призводять до того, що дівчина вагітніє. Аби уникнути осуду та мати змогу народити дитину не вказуючи ім’я батька, Астрід їде до Данії. Новонародженого хлопчика довелося залишити у прийомних батьків, бо мізерної зарплатні секретарки не вистачило б на виховання дитини. Пройде багато років, перш ніж вона зможе жити із сином під одним дахом. Проте письменниця була сповнена оптимізму у кожен із днів очікування.

Біографічна драма «Бути Астрід Ліндгрен» про всесвітньо відому дитячу письменницю знята спільно кінематографістами із Швеції та Данії. Режисерське крісло посіла Пернілла Фішер Крістенсен, триразова володарка нагород Берлінського кінофестивалю, яка спільно з Кім Фупц Окесон працювала над сценарієм.

 

«Вдови». Пограбування банку, яке організовувала злочинна група, зірване. Четверо грабіжників загинули від рук правоохоронців. Допоки триває розслідування, вдови загиблих крадіїв об’єднуються, аби закінчити розпочату їхніми чоловіками справу та зрозуміти, що ж насправді стало причиною невдачі.

Кримінальна драма «Вдови» про дружин грабіжників банку є рімейком популярного телесеріалу середини 80-х. Серіал транслювали з 1983 по 1985 рік, він мав два сезони. Перенести історію на великий екран взявся режисер Стів МакКвін, володар премії «Оскар» за кращий фільм («12 років рабства», 2014). Над сценарієм працювали сценарист оригінального фільму Лінда Ла Планте та Гілліан Флінн («Загублена»). Про те, що ведеться робота над фільмом оголосили у 2015 році. На одну з провідних ролей претендувала Дженніфер Лоуренс, проте через перетини з графіками інших зйомок їй довелося відмовитися від проекту.

 

«Оверлорд». Події розгортаються у роки Другої світової війни. Наближається висадка союзних військ у Нормандії. Щоб зробити операцію безпечнішою, у тил ворога проникає група диверсантів, яка має знищити радіомачти супротивника. У невеличкому поселенні солдати натикаються на секретні лабораторії, де нацисти проводили жахливі досліди над людьми. Плоди цих дослідів – надзвичайно сильні та витривалі істоти, яких вже складно назвати людьми – вийшли з під контролю. Тепер у кожного з солдатів цієї війни з’явився ще один супротивник – набагато жорстокіший і непередбачуваніший, ніж можна собі уявити.

Фантастичний бойовик «Оверлорд» був задуманий Джей Джей Абрамсом та сценаристом Біллі Реєм. Студія Paramount придбала фільм у 2007 році та залучила до роботи над сценарієм Марка Л. Сміта. У лютому 2017 оголосили, що режисурою займатиметься Юліус Авері. Акторський склад оголосили у травні того ж року і одразу ж приступили до зйомок. Джей Джей Абрамс залишився у проекті у якості продюсера.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:40 :57