Новини » Політика 16 листопада, 2018, 16:33
Нардеп пояснив, чому виборці досі готові продавати свої голоси
ZIK
ZIK

Частина українців не бачить різниці між новими і старими політиками, а тому за звичкою готова продати свій голос. Водночас, це створює гострий запит на нових політиків, які б поламали таку систему.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив народний депутат Ігор Попов.

«З одного боку, якість роботи партій вимірюється соціологією, з іншого – кулуарами. Олігархи і найвищі посадовці зустрічаються на двосторонніх зустрічах, де розкладають усю шахову дошку політики. Вони обмінюються своїм баченням щодо кандидатів, підписують певні контракти тощо», – розповідає експерт.

На жаль, ідеологізація політичного життя зменшилася, упевнений нардеп. На його думку, саме тепер з’явилося більше меркантильних інтересів, ніж  цінностей. А виборці це відчувають.

«На мою думку, частина виборців не бачить різниці між новими і старими політиками, а тому за звичкою готова продати свій голос. Старі політики говоритимуть народу, що вони хороші, мовляв, ви мене двадцять років не знали, насправді у мене німб над головою. Для такої пропаганди вони готові витратити шалені кошти», – говорить Ігор Попов.

Через це в Україні і є запит на нових політиків, констатує народний депутат.

«Великою білою надією є Володимир Зеленський. Його роль зіграє своє, навіть якщо він не переможе на виборах чи отримає небагато голосів. Він зможе хоча б підламати правила політичної гри», – переконаний експерт.

Всі, від олігархів до виборців, переконані, що українська політика дуже дорого коштує, каже нардеп.

«Люди вважають, що ніби треба зібрати 50 мільйонів доларів, розвішати борди, роздати гречку. За перший рік політику треба «відбити» з бюджету, віддати борги. Протягом другого року – взяти вже й собі грошенят. Під час третього року тебе ловлять правоохоронці і ти мусиш дати їх половину фінансів. Це замкнене коло, в якому ми крутимося вже багато років», – наголошує політик.

До того ж, як колишній очільник Комітету виборців, Ігор Попов зазначає, що нинішній парламент оновлений наполовину. Однак нові обличчя політики розкидані по різних партіях, а об’єднати їх, фактично, неможливо.

«У людей різні історії, ідеологічні погляди. Та, якщо нових якісних облич у парламенті з’явиться більше – це добре», – додає політик.

До слова, нещодавно у Центральній виборчій комісії заявили, що майже у всіх регіонах України розпочалася незаконна агітація потенційних кандидатів в президенти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:52 :47