Новини » Політика 16 листопада, 2018, 15:21
Луканов: Угорщині потрібен дешевий газ з РФ, тому претензії до України будуть і надалі
ZIK
ZIK

Вчора прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що домовленості з чинною владою України неможливі. Тому в Будапешті контактують, на їхню думку, з потенційними переможцями виборів і навіть намагаються обговорити необхідні зміни, які можуть бути ухвалені після зміни влади. Але така позиція зумовлена, мабуть, дешевизною газу, який вона отримує з Російської Федерації.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив журналіст Юрій Луканов.

«Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан є людиною з «гнізда» Джорджа Сороса, який є прихильником ліберальної демократії. Але згодом його позиція дуже змінилася і він став угорським націоналістом і навіть достатньо безцеремонним. Тому що претензії має не тільки до України, а й майже до всіх своїх сусідів», – сказав Луканов.

Він розповів, що з Україною стосунки погіршились тоді, коли прем’єр-міністр Угорщини  зустрівся із президентом Росії.

«Відомо, що Путін дав Орбану дешевший газ і в Угорщині знизили тарифи. Тому угорські бабусі були дуже задоволені», – зазначив він.

Крім того, прем’єр-міністр виграв останні вибори на хвилі залякування мігрантами, хоча там справді є проблема.

«Угорщина – це країна, яка перебуває серед останніх держав, котрі приймають мігрантів. Тому Орбан просто «торгував страхами». А після того, як зустрівся з Путіним і той знизив тариф на газ – з’явилися також претензії до України», – вважає Луканов.

Він наголосив, що навіть зміни до закону про мову, які вимагали угорці від України, не зупинили невдоволення Будапешта.

«Приводів невдоволення можна знайти скільки завгодно, але Угорщина виокремила саме український закон про мову. Коли Україна внесла зміни і Венеціанська комісія навіть дала своє добро, Будапешт це не зупинило, бо претензії є досі. Мабуть, дешевий газ важливіший», – прокоментував журналіст.

Саме тому, на його думку, заяви Путіна і Орбана щодо невдоволення українською владою є схожими.

«Коли РФ і Угорщина заявляють, що з чинною українською владою немає сенсу говорити і вони вже ведуть  перемовини з потенційними переможцями виборів в Україні – це є втручанням у наші майбутні вибори. Бо ж домовляються вони з проросійськими партіями», – вважає Луканов.

Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що з чинним політичним керівництвом України Будапешта не може домовлятись.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:03 :44