Новини » Світ 16 листопада, 2018, 14:13
Експерт: Тереза Мей захищає власну політичну кар’єру
ZIK
ZIK

Коли у Великій Британії проходив референдум щодо Brexit, населення ще не могло зрозуміти, що це насправді означає. До того ж, великий плив на думку громадськості чинила і Росія. Тепер досить багато людей усвідомили, що насправді за собою несе процес виходу із ЄС.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила виконавчий директор Міжнародної Асоціації «Єврофоруму для України» Галина Аккерман.

Директор центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук переконана: Тереза Мей артикулює уряду та населенню Великої Британії єдину формулу: «ухвалення її власної угоди, зовсім без угоди, або ж взагалі без Brexitу».

«Варто і процитувати Терезу Мей, яка каже, що вона усіма фібрами своєї душі вірить, що робить правильно. Мовляв, це дуже допоможе її державі. Шкода, що у такій угоді прем’єр-міністр настільки вузько бачить небезпеку не лише для Великої Британії, а й для всього ЄС», – підкреслила Верещук.

На її думку, такі «відцентрові рухи» та тенденції справді є загрозливими для ЄС.

«Лідери великих держав із такими демократичними та політичними традиціями взагалі не бачать великої проблему у цьому процесі виходу, вважаючи, що інтереси самих британців є найпершими. Це вже навіть не насторожує, а й розчаровує. Адже угода уже є, це вже доконаний факт», – зазначила експерт.

У свою чергу виконавчий директор Міжнародної Асоціації «Єврофоруму для України» Галина Аккерман зауважила: із самого початку Тереза Мей не була прихильницею Brexit. Та цей політик побудувала свою кар’єру на рішенні британців та результатах референдуму. Тож вона, фактично, втратить свою політичну легітимацію, якщо піде назустріч ідеї про друге волевиявлення.

«Адже знаємо, що свою лепту у вплив на думку британців внесла і Росія, діючи такими ж методами, як у США. Насправді ж голосування по Brexitу відбулось ще до того, як населення цієї держави змогло зрозуміти, що це дійсно означає», – переконана Аккерман.

За її словами, зараз значно більше людей усвідомили, що за собою несе увесь цей процес. Відбувається відтік капіталу та перебазування багатьох міжнародних корпорацій в інші міста.

«Побоювання результатів цього необачного референдуму уже починають проявлятися. Звичайно, було б логічніше провести повторний референдум, якщо на нього є масовий запит суспільства», – впевнена експерт.

Водночас вона підкреслила: Тереза Мей захищає власну політичну кар’єру і, на жаль, розуміє це «досить вузько».

«Тобто, ми просто зіштовхуємось із досить унікальним випадком, коли керівник такої великої і важливої держави ставить власні позиції вище інтересів країни», – підкреслила Галина Аккерман.

Як повідомлялось раніше, кабінет міністрів Великої Британії схвалив попередній текст угоди про вихід країни з Євросоюзу.

Під час обговорення британські журналісти повідомили, що прихильники «жорсткого Брекзіта» серед консерваторів в парламенті обговорюють голосування про недовіру Терезі Мей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:01 :06