Новини » Економіка 16 листопада, 2018, 20:14
Експерт пояснив, чому гроші заробітчан з України постійно «випускають» за кордон
ZIK
ZIK

Заробітчани підтримують платоспроможність і попит в Україні, хоч він і спотворений, оскільки українці в основному споживають імпортні товари та постійно «випускають» гроші за кордон.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин нагадав, що торік від українських заробітчан до України надійшло 9 мільярдів доларів.

«Як правило, ці гроші йдуть не лише на якісь речі довгострокового використання, а й на харчі… Українці працюють у Європі, заробляють там гроші, заробляють для європейців внутрішній валовий продукт для того, щоб тут вижили їхні батьки і діти», – каже Олег Пендзин.

Політтехнолог Тарас Загородній додав, що заробітчани підтримують платоспроможність і попит в Україні. Проте цей попит експерт вважає спотвореним, бо українці в основному споживають імпортні товари і тому постійно «випускають» гроші за кордон.

«А економічної політики, яка сприяла б імпортозаміщенню та створенню максимально виробничих циклів всередині країни, у нас, на жаль, поки що немає», – заявив гість програми.

Нагадаємо, Україна займає 123-тє місце в світі з 140 країн за рівнем особистого добробуту громадян з рівнем багатства в $1,5 тис. на одного дорослого жителя.

Як повідомляли, експерт вказав, як за допомогою хліба можна визначити відсоток бідних серед українців.

Додамо, у Міністерстві соціальної політики запропонували відтермінувати запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на один рік – до 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 08:13 :57