Новини » Економіка 16 листопада, 2018, 11:52
Експерт: Навіть без ринку сьогодні відбувається масовий розпродаж українських земель
ZIK
ZIK

Вже сьогодні продаж українеської землі іноземцям не є проблемою. Так, однією з найгучніших угод цього року в Україні була купівля агрохолдингу «Мрія» Саудівським суверенним фондом. Тобто навіть за відсутності земельного ринку насправді відбувається відвертий розпродаж українських земель у великих обсягах.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів керівник Українського медіацентру реформ Тарас Качка.

Він підкреслив: дуже позитивним є те, що понад 70% землевласників не готові продати землю після запровадження земельного ринку. Втім, каже, варто запитати, скільки громадян готові будуть купити землю.

«Тому питання полягає в тому, про що конкретно ми говоримо. Якщо ж про продаж землі, то вже сьогодні продати землю іноземцям – взагалі не питання. Однією з найгучніших угод цього року в Україні була купівля агрохолдингу «Мрія» Саудівським суверенним фондом. Це кілька сотень тисяч гектарів землі, куплених в умовах відсутнього ринку », – розповідає експерт.

За його словами, саудівські інвестори купили корпоративні права, які передаються їм в тому числі як право власності на землю, навіть якщо вона дається їм в оренду на 49 років.

«Тобто сьогодні при відсутності земельного ринку насправді відбувається відвертий розпродаж українських земель у великих обсягах. Це відбувається абсолютно безконтрольно. Це і є ринок, але він – «хворий», – заявив Тарас Качка.

На його думку, такий тип «ринку» сьогодні є вигідним лише можновладцям, спекулянтам та великим агрохолдингам, але аж ніяк не дрібним землевласникам.

«На чому сьогодні базується цей переляк, що після запровадження внормованого ринку хтось прийде і забере землю? Він базується на історії величезних агрохолдингів, які приходили за відсутності ринку та силою заганяли людей у довгострокову оренду», – пояснює фахівець.

Він зауважив, що такий страх серед громадян існує не лише в Україні, а й у Польщі, Угорщині, Франції та інших державах.

«Там держава завжди дуже уважно стежить за тим, кому, скільки і на яких умовах належить земля. Там дуже суворі обмеження. Наприклад, та ж Польща зробила ринок землі значно суворіше регульованим. Але це все одно чітко регульований ринок землі», – наголосив Качка.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Мін'юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський Суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:11 :30