Новини » Світ 16 листопада, 2018, 11:35
Джон Керрі: Європа має боротися зі змінами клімату, інакше її очікує міграційна проблема
Джон Керрі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Джон Керрі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Якщо світ терміново не візьметься за боротьбу зі змінами клімату, то Європу чекає ще більша політична криза та масова міграція з Африки, заявив колишній держсекретар США Джон Керрі.

Під час виступу на Guardian Live у Центральному залі Лондона Джон Керрі висловив стурбованість тим, що такі проблеми, як зміна клімату, кібервійни та майбутнє океанів, не були висвітлені під час виборів, – інформує видання The Guardian.

У дискусії з головним політичним коментатором газети Observer Ендрю Раунслі, Керрі сказав: «Ми прямуємо до катастрофи, якщо швидко не реагуватимемо на деякі нагальні завдання. Ми маємо президента, який заперечує кліматичні зміни та відмовляється від виконання Паризької угоди у той час, коли кожен день відіграє важливе значення».

«Європа вже переживає нелегкі часи через трансформації, які відбуваються через міграцію. У Німеччині вплив Ангели Меркель слабшає. Натомість, зростає вплив італійської політики».

«Уявіть собі, що станеться, якщо вода висохне, і ви не зможете вирощувати продукти у Північній Африці. Уявіть собі, що станеться, якщо до середини століття Нігерія не зможу прогодувати 500 млн людей... Ви будете мати величезну кількість людей, які прибудуть у північну частину Середземномор’я. Запевняю вас. Якщо ви не вірите мені, почитайте літературу».

Колишній державний секретар США нагадав аудиторії, що кліматологи попередили про те, які історично безпрецедентні кроки слід зробити, щоб запобігти додатковому підвищенню температури на 0.5C.

Він вказав на пожежі у Каліфорнії та урагани Гарві, Ірма та Марія, які минулого року обійшлися США у $265 млрд.

Він сказав, що Зелений кліматичний фонд, заснований у Парижі, має становити $100 млрд, проте становить всього лише $6 млрд, що ускладнює прийняття бідними країнами правильних енергетичних рішень. За його словами, Китай та Індія все ще продовжують створювати вугільні станції. «Ми не повинні будувати на планеті жодного заводу, що працює на вугіллі», – додав він.

Керрі заявив, що спочатку ЄС було створено як установу, метою якою буде запобігання війні, проте зараз Європа стикається з поверненням старих демонів у формі антисемітизму та расизму.

Керрі також висловився на підтримку іранської ядерної угоди, сказавши, що «угода є найбільш жорстким, найбільш підзвітним та прозорим ядерним договором на планеті».

Він назвав результати середньострокових виборів в США обнадійливими, та сказав, що демократи повинні готуватися до виборів 2020 року. Він відмовився назвати свого кандидата у президенти, заявивши, що він не переконаний, що визначився з ним. Проте він сказав, що найважливішою якістю будь-якого успішного кандидата «буде, насамперед, його автентичність».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:36 :07