Новини » Економіка 16 листопада, 2018, 12:30
Аналітик: Мораторій на ринок землі консервує питання розвитку агросектору
ZIK
ZIK

Мораторій на ринок землі не дозволяє фермерам-землевласникам брати кредити під заставу. Якщо ж земля стане активом, то кожен землевласник зможе звернутися до банку і отримувати «дешевий» кредит під заставу землі.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів експерт громадської організації Easy Business Дмитро Ливч.

«Якщо говорити серйозно, то в кінці кожного року у стінах Верховної Ради починається обговорення земельного питання. І починається обговорення того, що Україна, буцім, не готова створювати ринок землі. Мовляв, у нас не готові кадастр та реєстри», – розповідає аналітик.

Він підкреслив: у народних обранців є безліч причин, чому не потрібно запроваджувати земельний ринок в Україні, але така ситуація продовжується вже 18 років.

«Україні потрібно здійснювати рішучі кроки для того, щоб стимулювати економічне зростання, щоб забезпечити права громадян розпоряджатись своїми активами. Ніхто ж не говорить, що землевласник повинен продавати свою землю іноземцям, йде мова лише про те, що потрібно надати право», – наголосив Дмитро Ливч.

Згідно соціологічних даних, близько 72% землевласників не хочуть продвати свою землю. Аналітик певен, що в цьому немає нічого поганого, але вважає, що з'явиться частина громадян, що захоче реалізувати своє законне право.

«Чому ми маємо обмежувати землевласників в реалізації своїх законних прав? Якщо ж говорити про агрохолдинги, тоді топ-100 найбільших землевласників в Україні обробляють близько 6,5 мільйонів гектарів землі. Це складає лише близько 20% всіх земель», – зауважив експерт.

За його словами, найбільші агрохолдинги стали публічними і залучили іноземне фінансування, бо не можуть цього зробити в Україні. Так само не можуть цього зробити і фермери.

«Я погоджуюся з тим, що для фермерів потрібно створити можливості для залучення додаткових ресурсів. Але мораторій консервує питання розвитку агросектору, він не дозволяє фермерам-землевласникам брати кредити під заставу. Якщо ж земля стане активом, то кожен землевласник зможе звернутися до банку і отримувати дешевий кредит під заставу землі», – пояснив Дмитро Ливч.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Мін'юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський Суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:58 :34