Новини » Світ 15 листопада, 2018, 19:04
Вбивство Хашоггі: США ввели санкції проти 17 громадян Саудівської Аравії

Управління з контролю над іноземними активами Міністерства фінансів США ввело персональні санкції проти 17 підданих Саудівської Аравії в зв’язку з убивством саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Як повідомляється на сайті Мінфіну, громадян Саудівської Аравії внесли в чорний список в межах глобального акту про права людини імені Магнітського, інформує «Новое время».

Санкції введено щодо високопоставленого чиновника Саудівської Аравії Сауда аль-Кахтані, його підлеглого Махер Мутребі, генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі Мухаммеда аль-Утейбі і 14 інших членів оперативної групи за їхню причетність до вбивства Хашукджі.

У повідомленні Мінфіну зазначається, що внесені до списку санкцій піддані Саудівської Аравії «цілеспрямовано і жорстоко вбили журналіста, який проживав і працював в Сполучених Штатах».

Опозиційний до влади Саудівської Аравії журналіст Джамал Хашоггі зник 2 жовтня після візиту в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Спочатку Ер-Ріяд заперечував, що диппредставництво має до цього відношення, проте через 18 днів визнав, що журналіст був убитий під час «бійки».

У Саудівській Аравії заявили, що влада хотіла переконати Хашоггі повернутися в країну і відправили для цього 15 агентів з широкими повноваженнями, які вдалися до насильства і пригрозили йому, що «накачають» ліками. Коли журналіст почав кричати, його взяли в задушливий захват, в результаті чого він помер.

У межах розслідування справи про вбивство в Саудівській Аравії затримали 18 підозрюваних і звільнили п’ятьох посадових осіб, зокрема радника наслідного принца Саудівської Аравії Сауда аль-Кахтані і заступника голови розвідки генерала Ахмеда Асірі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:56 :04