Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 22:03
Україна має звикати до появи робітників із Центральної Азії й Африки, – Длігач
ZIK
ZIK

Проблема відсутності кадрів в Україні буде посилюватися. Тому рано чи пізно нам доведеться відкривати кордони для трудових мігрантів. Навіть вже зараз повною мірою йде процес залучення трудових ресурсів з Африки і Центральної Азії. Україна має звикнути до такого майбутнього.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив економіст Андрій Длігач.

Гість програми зазначив, що сьогодні в Україні налічується 17 мільйонів працюючих людей, однак близько 9-ти мільйонів працює за кордоном.

«І це є велика проблема для України. Тому проблема відсутності кадрів буде посилюватися. Відтак Україні доведеться змиритися з двома моментами. Перш за все з тим, що рано чи пізно нам доведеться відкривати кордони для трудових ресурсів. Навіть вже зараз іде повною мірою процес залучення трудових ресурсів і з Африки, і з Центральної Азії. Це буде посилюватися. Тому Україна має звикнути до такого майбутнього», – наголосив Андрій Длігач.

Водночас економіст зазначив, що праця українців за кордоном – це не так погано.

«Насправді це прискорює модернізацію країни. Ці люди бачать «інший світ», вони повертаються з іншими думками. Але дуже хотілося б, щоби вони поверталися. Бо часто трапляється так, що заробітчани переїжджають за кордон сім’ями», – додав гість програми.

От саме для того, щоб українці залишалися працювати в Україні, вважає економіст, потрібно думати про роботизацію й автоматизацію українського виробництва.

«І в нас для цього є чудова можливість. Україні дійсно треба тотально змінювати інфраструктуру і будувати нові індустрії. Ба більше, що ми можемо не просто наздоганяти світ, який модернізувався 200 років, а одразу будувати економіку майбутнього», – наголосив Андрій Длігач.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що зростання реального ВВП України за підсумками 2018 року становитиме 3,5%, що вище на кілька пунктів у порівнянні з попереднім прогнозом фонду, оприлюдненим у квітні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:05 :53