Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 15:13
У Польщі відкрили пам’ятну таблицю митрополиту Андрею Шептицькому
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Митрополиту Андрею Шептицькому. Фото: city-adm.lviv.ua
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Митрополиту Андрею Шептицькому. Фото: city-adm.lviv.ua

Сьогодні, 15 листопада, у Вроцлаві відбулась важлива для Львова та України подія – на фасаді Вроцлавського університету відкрили пам’ятну таблицю митрополиту Андрею Шептицькому. Участь в урочистих заходах взяли представники місцевого самоврядування Львова та Вроцлава, представники родини Шептицьких, ректор Вроцлавського університету і духовенство.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У Вроцлавському університеті митрополит Андрей Шептицький навчався протягом 1884−1887 років.

Ректор Вроцлавського університету Адам Єзерські розпочав церемонію відкриття таблиці зі слів: «На таблиці ми коротко описали історію. Андрей Шептицький у нас провів три роки. Таблиця – трьома мовами. Цінуємо співробітництво Вроцлава і Львова. Наші міста співпрацюють, і ми радіємо з цього».

На пам’ятній таблиці зображений портрет молодого Андрея Шептицького та розміщений текст українською, польською й англійською мовами.

«Вітаю всіх друзів зі Львова. Дякую ректору за таку подію. Дякую, що так багато друзів з України хочуть бути із Вроцлавом», – зазначив мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

«Дякую, що ми маємо змогу тут спільно бути. В Ратуші Львова на другому поверсі є два дуже важливі постаменти двох дуже важливих людей – засновника міста короля Данила Галицького і митрополита Андрея Шептицького. Це не лише великий український провідник. Це – постать, яка сьогодні надихає і мотивує. В сьогоднішньому часі великих змін і дуже непростому часі для України, коли є агресія з боку Росії, важливо мати моральних постатей, які покажуть шлях, куди йти. Я вчора переглядав різні переписки і листи. Час перебування митрополита Шептицького у Вроцлаві – це час, коли формувалось багато його поглядів. Важливо, що цей шлях є сьогодні ознакований. Це важливий спільний знак для України і Польщі», – сказав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Радію, що у багатокультурному Вроцлаві, де є багато українців, маємо ще одне місце, важливе для УГКЦ. Митрополит Андрей Шептицький був студентом цього університету. Радію, що, завдяки співпраці влади Львова і Вроцлава, ця ідея реалізована», – додав єпископ Вроцлавсько-гданський Української греко-католицької церкви Володимир Ющак.

Нагадаємо, Вроцлав є містом-партнером Львова. Цього року у Львові в центрі міста встановили бронзову статуетку вроцлавського гнома, який є символом цього міста. Скульптуру місту-партнеру Львову подарував мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:37 :40