Новини » Львів 15 листопада, 2018, 14:03
У Львівському дитячому психоневрологічному диспансері ліквідували ЛКК. І що далі?
Львівський дитячий психоневрологічний диспансер. Фото: tvoemisto.tv
Львівський дитячий психоневрологічний диспансер. Фото: tvoemisto.tv

У Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері ліквідовано дитячу психіатричну Лікарсько-консультативну комісію (ЛКК). Тепер висновки для дітей з інвалідністю видаватимуть ЛКК за місцем проживання.

Про це у коментарі IA ZIK повідомила керівник відділу материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомила Кутневич.

Дитяча психіатрична ЛКК ліквідована наказом департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 12 листопада 2018 року.

Фото: facebook.com/iryna.mykychak
Фото: facebook.com/iryna.mykychak
Фото: facebook.com/iryna.mykychak
Фото: facebook.com/iryna.mykychak

Як пояснила Л.Кутневич, цим рішення впорядковано систему видачі медичних висновків дітям, які мають інвалідність, спрощено процедуру для батьків – відтепер усі довідки видаватимуть у ЛКК при медзакладах за місцем проживання дітей.

«Ліквідована дитяча психіатрична Лікарсько-консультативна комісія (ЛКК), яка засідала у дитячому психоневрологічному диспансері. Тому що більше жодних таких дитячих ЛКК в області немає. Є лікарсько-консультативні комісії за місцем проживання. Згідно із міністерським наказом, вони зобов’язані видати консультативний висновок дитині, яка має підстави для інвалідності. Це, навпаки, спрощення для батьків, бо їм не потрібно возитися з хворими дітьми до Львова. Зараз це вирішили впорядкувати», – пояснила Л.Кутневич.

З її слів, у дитячому психоневрологічному диспансері діяла дитяча специфічна психіатрична ЛКК, якої немає ніде по Україні. Натомість наказом МОЗ передбачено єдиний механізм видачі медичних висновків для дитини з інвалідністю.

«Відколи існує ця установа було визначено, що вона обслуговує Львів і сім зональних районів. А у Львівській області є 20 районів і вісім міст обласного підпорядкування, включаючи Львів. У всіх інших районах висновки видавали ЛКК у районних закладах охорони здоров’я. А для привілейованих районів створили чомусь оцю дитячу ЛКК. Тепер усі поставлені в рівні умови», – зауважила Л.Кутневич.

Завідувач дитячим відділенням Львівської обласної психіатричної лікарні Оксана Лемішко пояснила: йдеться про спрощення процедури для батьків дітей з інвалідністю.

«Комісія, яка проводилася в умовах Львівського дитячого психоневрологічного диспансеру, охоплювала дітей, які є мешканцями Львова та Львівської області, але у деяких момент була абсурдність ситуації у тому, що приїжджали діти з районів, де є дитячі психіатри, для прикладу, зі Сколе, Червонограда, Самбора. Функція цієї ЛКК полягала у тому, щоб надати рекомендацію лікарській комісії на місці – у районному центрі, щоб надати статус дитині з інвалідністю. Тобто, дублювалася функція. Батьки з дітьми їхали на вул. Драгоманова (де розміщений у Львові обласний психоневрологічний диспансер, – ZIK), а потім поверталися за місцем проживання. Цим наказом нарешті ліквідована така потреба. Тобто, якщо дитина спостерігається за місцем проживання у районному центрі, вона має можливість пройти там ЛКК на місці. Відбувається наближення послуги», – пояснила О.Лемішко.

Вона також зауважила, що у згаданому наказі департаменту чітко написано: якщо стан дитини важкий – тоді районна ЛКК виїжджає до неї додому і пише свій висновок.

Як повідомлялося, на Львівщині планують реорганізувати Львівський обласний психоневрологічний диспансер, що на вул. Коциловського у Львові, та Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер, що на вул. Драгоманова.

У разі реорганізації Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру та продажу вивільненого приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова, кошти планують скерувати на проект нового дитячого онкоцентру, який мають намір збудувати в обласному центрі.

Рішення щодо реорганізації має прийняти Львівська обласна рада.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:29 :08