Новини » Події 15 листопада, 2018, 22:07
Цієї ночі у Смілі таки не поновлять теплопостачання
ZIK
ZIK

«Кілька годин» дав Президент, аби запустити теплопостачання у Смілі, під особисту відповідальність. Втім, довгоочікуваного тепла цієї ночі мешканці міста так і не дочекаються.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Термінова нарада щодо ситуації у Смілі, де досі немає опалення, затримується більше, ніж на півгодини. Охоронці кілька разів перевіряють залу і похапцем замінюють іменні таблички. Вже за кілька хвилин до початку стає відомо: чекають на Президента.

Очільник ДСНС звітує про ситуацію у місті: одинадцять шкіл – на дистанційному навчанні, дитсадочки обігріваються електроприладами, а лікарні працюють в обмеженому режимі. Рятувальники готують додаткові пункти обігріву.

«Додатково треба бути готовими розгорнути стаціонарні пересувні пункти обігріву, утримувати в готовності пересувні електростанції, щоб ми могли забезпечити електропостачання об’єктів, де можна буде обігріватися електричними приладами», – каже керівник ДСНС Микола Чечоткін.

Тим часом ще зранку до Cміли виїхав перший заступник голови «Нафтогазу» Сергій Перелома. Наполягав: місто має взяти на себе борг попереднього теплопостачальника приватної компанії «Смілаенергоінвест». Лише тоді отримає ліміти газу на опалювальний сезон. Міський голова не згоден.

Каже: все потрібно вирішувати цивілізованим шляхом через суд, але не «брати у заручники 70-тисячне місто».

«Саме за рішенням міста Сміла була відповідна сесія, була укладена відповідна угода саме з цією компанією. Я не знаю, на яких підставах міська влада і представники громади приймали це рішення», – наголосив перший заступник голови НАК «Нафтогаз» Сергій Перелома.

У зриві опалювального сезону в Смілі урядовці звинувачують міську владу. Кажуть: проблеми з теплопостачанням тут уже другий рік поспіль, мерія ж – бездіяльна. Утім, готові дати місту кредит для погашення боргів.

Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко озвучив рішення про надання Смілі короткострокової позики в розмірі 25 мільйонів, які б допомогли пройти початок опалювального сезону.

Вислухавши доповіді, Президент заявляє: аби пустити тепло в оселі людей, міська влада Сміли має декілька годин.

«Негайно дайте людям газ і тепло. Під мою відповідальність. Потім, протягом доби, оформите всі необхідні папери. Даю вам «декілька годин» мені як Президенту доповісти, що тепло запущено і газ пішов», – заявив Петро Порошенко.

Пізніше місцеві газовики заявляють: у найближчі години тепла все ж не буде. Мовляв, вночі підключати будинки до котельні небезпечно й заборонено законодавством. Тим часом мешканці Сміли погрожують перекрити виїзди з міста та залізницю, якщо завтра в їхніх домівках не буде опалення.

Нагадаємо, віце-прем’єр Геннадій Зубко заявив про зрив сесії міськради Сміли щодо поновлення теплопостачання.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 16:41 :47