Новини » Події 15 листопада, 2018, 9:49
Сайт «Миротворець» та МЗС Німеччини посварилися між собою через «друга Путіна»
Джерело: radiosvoboda.org
Джерело: radiosvoboda.org

Представники сайту «Миротворець» зреагували на заяву речниці МЗС Німеччини, яка закликала закрити ресурс після появи на ньому імені колишнього канцлера ФРН Ґергарда Шредера у переліку «антиукраїнських» діячів.

У «Миротворці» занепокоєні такими заявами речниці МЗС Німеччини і вважають це нападами на «свободу слова та свободу розповсюдження суспільно-значущої інформації про злочини Росії та створених нею терористичних організацій проти України і її народу», передає «Радіо Свобода» з посиланням на заяву представників «Миротворця».

«Центр «Миротворець» глибоко занепокоєний нападами речниці МЗС Німеччини на свободу слова та свободу розповсюдження суспільно-значущої інформації про злочини Росії та створених нею терористичних організацій проти України і її народу», – йдеться в поширеній 15 листопада заяві.

«Здивовані тим, що її (речниці МЗС Німеччини – ред.) заява слово в слово співпадає з заявами МЗС російських окупантів та фінансованих ними проросійських терористичних організацій. Цікаво, що ця заява зроблена речницею МЗС Німеччини після того, як голова ради директорів російської компанії «Роснефть» та член-кореспондент російської академії наук Ґергард Шредер публічно підтримав російську агресію проти України та на вимогу своїх російських хазяїв спробував в черговий раз легалізувати напад Росії на Україну та анексію українського Криму», – вказано в заяві.

Міністерство закордонних справ Німеччини 14 листопада повторило заклик закрити сайт «Миротворець» після появи на ньому імені колишнього канцлера ФРН Ґергарда Шредера у переліку «антиукраїнських» діячів.

На сайті «Миротворець» Шредеру закидають «спробу легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму, виправдання збройної агресії РФ проти України». Екс-канцлер потрапив до списку цього місяця після того, як в інтерв’ю виданню Aachener Nachrichten висловив думку, що анексію Криму доведеться колись визнати.

Держави ЄС озвучили вимогу до Києва закрити сайт у травні 2016 року, коли на ньому були оприлюднені списки журналістів, у тому числі західних, які, виконуючи професійні обов’язки, змушені були отримувати акредитацію від угруповання «ДНР». Під час скандалу з оприлюдненням даних журналістів сайт оголосив про своє закриття, але згодом вирішив відновити роботу.

Центр «Миротворець» є громадською організацією і відомий збором даних про підозрюваних донбаських і кримських сепаратистів та іноземних громадян, що їх підтримують. Відповідну інформацію про цих осіб «Миротворець» публікує на своєму сайті в розділі «Чистилище».

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 09:40 :11