Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 1:47
Речник УПЦ КП спростував чутки про те, що Філарет не буде претендувати на пост глави об’єднаної церкви
Секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря
Секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря

У тому разі, якщо учасники об’єднавчого Собору офіційно пропонуватимуть Патріарху Філарету стати кандидатом на посаду предстоятеля єдиної помісної Української Церкви, то він на Соборі озвучить свою відповідь на цю пропозицію.

Про це написав секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

Речник УПЦ КП відреагував на чутки, що Патріарх Філарет зняв свою кандидатуру з собору єдиної Помісної Церкви.

«За церковним порядком виборчий процес відбувається ВИКЛЮЧНО ПІД ЧАС Собору. Також цей порядок передбачає відсутність самовисування. Тобто ані Патріарх Філарет, ані будь-хто інший з ієрархів не може висувати сам себе. Якщо ж учасники Собору ОФІЦІЙНО під час Собору пропонуватимуть Патріарху Філарету бути кандидатом – він офіційно НА СОБОРІ озвучить власну відповідь на цю пропозицію», – повідомив Зоря.

Він також додав, що: «Сценарії та їх автори – різні, часто з ворожих одне до одного таборів. Але мають вони одну спільність – їм «заважає Патріарх Філарет».

«Це буде ЙОГО відповідь. А доки не розпочався Собор і не розпочалася процедура виборів – всі поширювані у мережі «заяви» та «сценарії» є виключно «думками на тему». І саме як до «думок на тему», до них треба ставитися. Особливо коли їх поширюють анонімні автори, не уповноважені особи чи засоби кремлівської дезінформації», – додав речник УПЦ КП.

Як повідомлялось раніше, якщо церкви об’єднаються у листопаді, томос отримають у грудні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:10 :46