Новини » Події 15 листопада, 2018, 15:22
Президент: Негайно дайте людям у Смілі газ і тепло – під мою відповідальність
ZIK
ZIK

Зараз байдуже, хто винен у надзвичайній ситуації, яка склалася у Смілі. Є представники НАКу, правоохоронні органи і суддівська влада, які мають вирішити це питання. Але даю вам декілька годин, щоб мені як Президенту доповісти, що тепло в місті запущене і газ "пішов".

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій, яке транслює телеканал ZIK.

Президент, коментуючи відсутність тепла у Смілі, наголосив, що опалення в містах і підготовка до зими – це пряма відповідальність місцевої влади.

«Я для того ініціював децентралізацію, щоб передати левову частину коштів на місця. Уже сьогодні 52% зведеного бюджету йде на місцеві бюджети. Але якщо депутати чи міський голова на сьогоднішній день не можуть прийняти це рішення, я хочу наголосити, що крутити вентиль – це не є справа Президента. Я цим не займався і займатися не буду. Але як Глава держави я не дам ні в якому разі порушувати права громадян», – заявив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що в жодному разі поведінка різних служб, які допустили зрив опалювального сезону у Смілі, не має залишитися без реакції правоохоронних органів.

«Ми не можемо допустити, щоби безвідповідальні чиновники знущалися над людьми при мінусовій температурі на вулиці. Тому зараз мені байдуже, хто винен у надзвичайній ситуації в Смілі. Є представники НАКу, правоохоронні органи і суддівська влада, які мають вирішити це питання.

Але якщо хтось у Смілі або навіть у Києві не може прийняти рішення або боїться зірвати пломбу, я приймаю це рішення. Негайно дайте людям газ і тепло! Під мою відповідальність. Потім ви оформите усі необхідні папери. Якщо цьому буде заважати міська влада – є Верхова Рада, яка може призначити дострокові вибори міського голови або міської ради. Даю вам декілька годин, щоб мені як Президенту доповісти, що тепло запущено і газ пішов», – заявив Президент Порошенко.

Нагадаємо, з 12 листопада у місті Сміла Черкаської області запровадили надзвичайний стан через відсутність опалення. Відповідне рішення ухвалила міськрада Сміли.

Без тепла залишилися не тільки житлові будинки, а й лікарні, дитячі садки та школи 80-тисячного міста.

Постачання тепла у Смілі затримують не вперше. Проблеми виникли після розірвання договору 2 роки тому з приватною компанією «Смілаенергоінвест», яка постачала тепло містянам 8 років. Все майно передали комунальному підприємству.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 07:59 :47