Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 16:25
Політексперт розповів, звідки в Україні взялася олігархія
ZIK
ZIK

Радянський Союз був соціальним експериментом, який нагромадив великі державні активи. Після розпаду союзу в 1991 році, групка людей, яка була у комуністичній партії чи в кримінальних колах, пробралася на верхівку влади і перерозподілила між собою все майно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політичний експерт Дмитро Васильєв.

«Радянський Союз – це була принципово інша держава. Вона будувалася на принципах солідарності, рівності та братерства. Це був соціалістичний устрій, де весь актив належав державі», – розповідає Дмитро Васильєв.

Раніше не було людей, які мали б багато грошей чи власний бізнес. Геть усе належало державі, підкреслює політичний експерт.

«У кожного з нас було по сто рублів на збереженнях. Все ж устрій був іншим. Я б це назвав соціальним експериментом, який ні до чого доброго не призвів. Не було адекватної економічної бази. Фактично, тому Радянський Союз і розвалився», – каже Дмитро Васильєв.

Після грудня 1991 року весь державний актив, який будував радянський народ на території сучасної України, отримав можливість комусь належати, розповідає політичний експерт.

«Люди, які належали до комуністичної партії або криміналітету, зрозуміли, що цим активом можна скористатися. А можливо це через входження у політику, парламент і «правильне» законодавство. Активи держави можна приватизувати. А от через бюджет ти маєш змогу виділяти багато грошей на вже своє підприємство, мовляв треба платити зарплати, аби люди були щасливими і не виходили на протести», –  розповідає експерт.

Фактично, відбувся перерозподіл майна невеличкою купкою людей, зазначає Дмитро Васильєв.

«У такий спосіб формувався наш сучасний олігархат. Кілька людей скористалися усім тим надбанням, яке наші дідусі, бабусі, тати-мами назбирали, працюючи на Радянський Союз», – пояснює політичний експерт.

До слова, нагадаємо, раніше радянський дисидент розповідав, чим СРСР відрізняється від нинішньої Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 00:06 :50