Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 13:44
Мокан: 22 листопада є оптимістичною датою для проведення об'єднавчого Собору, але нереальною
ZIK
ZIK

До 22 листопада залишається лише тиждень і, мабуть, організатори Собору просто не встигнуть його підготувати за такий короткий термін. Адже є багато неврегульованих питань серед учасників процесу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог і кандидат політичних наук Василь Мокан.

«На 22 листопада в Україні припадає чимало визначних подій. Це і голосування щодо бюджету у другому читанні та проведення об’єднавчого Собору. Але і перше, і друге є малоймовірним. Адже залишається тиждень і мені здається, що просто не встигнуть до нього підготуватись. Через те, що є багато неврегульованих питань серед учасників процесу», – сказав Мокан.

Він заявив, що це стосується і юридичної назви помісної церкви, і визначення процедури, хто може претендувати на посаду предстоятеля.

«Наприклад, щодо назви існують юридичні нюанси. Адже Вселенський Патріархат вважає, що немає Української православної церкви, має звучати назва звучати в контексті «Православна церква в Україні».  У той же час нещодавно був коментар Філарета, який казав, що назва буде звучати як Українська православна церква. Тобто є нюанси навіть на цьому рівні. Звісно, я не кажу, що це стане перепоною для об’єднавчого Собору. Безумовно, все відбудеться нормально. Просто це потребує часу для врегулювання різних юридичних і процедурних моментів.  Тому 22 листопада, як на мене, є досить оптимістичною датою, але, мабуть, нереальною», – вважає він.

Його колега політичний консультант Андрій Вальчишин також зазначив, що 22 листопада швидше є політичною справою.

«Мабуть, ще у вересні почали говорити про дату для об’єднавчого Собору. Тобто тоді, коли стала зрозумілою серйозність намірів і підтвердження Вселенського Патріархату. Я згідний, що є декілька аспектів. Бо з одного боку, це все ж є політичною справою і до організації долучені політики, навіть найвищого державного рівня. А політики люблять робити щось під символічні дати», – прокоментував Вальчишин.

Він пригадав, що саме 21-22 листопада є початком Євромайдану та Помаранчевої революції. І тому, можливо, є якісь рекомендації щодо проведення Собору саме у цей час. Хоча церква у цьому питанні є стриманою.

«Насправді, є протиріччя як щодо назви, так і того, хто очолить церкву. Адже є більш-менш розуміння по Київському патріархату і Українській автокефальній православній церкві. Але лише вчора і позавчора тривали в активній фазі зустрічі з окремими єпископами Московського патріархату, які хочуть приєднатися. Тому основне, щоб бажання окремих політиків зіграти класно в якусь дату, не перешкодили загалом цьому процесу. Бо поспішаючи, можна проґавити моменти або створити конфлікти на порожньому місці», – наголосив він.

Нагадаємо, колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко заявив, що Архієрейський собор, на якому оберуть предстоятеля єдиної Української помісної церкви, може відбутися 22 листопада.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:56 :00