Новини » Світ 15 листопада, 2018, 5:16
Мін’юст США назвав безпідставним позов CNN до Трампа
Позбавлення акредитації репортера Джима Акости
Позбавлення акредитації репортера Джима Акости

Міністерство юстиції Сполучених Штатів заявило, що позов телеканалу CNN проти президента Дональда Трампа через позбавлення акредитації репортера Джима Акости безпідставний.

Про це повідомляє CNN.

Відповідну заяву було підготовлено юристами на запит Білого дому для відповіді на позов телеканалу.

У Мін’юсті вважають, що Білий дім і, зокрема, сам президент мають право вирішувати, яких журналістів допускати на прес-конференції.

«Президент і Білий дім однаково мають свободу дій для регулювання доступу журналістів (та інших членів громадськості) до Білого дому», – йдеться в заяві.

Історично, як республіканські, так і демократичні адміністрації мали ліберальний підхід до доступу преси, надаючи повноваження великим новинним організаціям, таким як CNN, та іншим незначними видавництвам.

Нагадаємо, 7 листопада Білий дім позбавив акредитації журналіста CNN Джима Акостe, звинувативши його у неналежній поведінці під час прес-конференції президента США Дональда Трампа.

Призупинення доступу для Акости – який набув чинності тиждень тому – це безпрецедентний крок. Адвокати журналіста заявляють, що це може мати приголомшливий ефект на висвітлення новин.

«Якщо преса не в змозі показувати новини, тому що її репортеру несправедливо відмовляється в доступі, вона не є вільною», – заявив колишній кореспондент Білого дому Сем Дональдсон у судовій заяві, що підтримує CNN у вівторок. – «А якщо заборонити доступ репортера, яку обрала організація, щоб представляти її – фактично заявляючи про те, що право президента прийняти цей вибір від інформаційної організації і зробити це самостійно – допускається, то преса не є вільною».

Адвокати CNN та Акоста стверджують, що час є вартісним, оскільки його права порушуються кожен день, коли його допуск призупинено.

Вони також намагаються висунути декларацію, що дії Трампа були «неконституційними, з порушенням Першої поправки та пункту про прийняття рішень П’ятої поправки». Це може захистити інших журналістів від подібних дій у майбутньому.

Переклад І.Филипіва.

13 листопада телеканал CNN подав позов проти президента та представників його адміністрації за позбавлення Акости акредитації в Білий дім. Канал і журналіст судяться проти шести осіб, серед яких президент Дональд Трамп, глава апарату Білого дому Джон Келлі, прес-секретар Сара Сандерс, заступник начальника відділу з комунікацій Білл Шин, а також директор і офіцер секретної служби, які вигнали кореспондента з будівлі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:35 :23