Новини » Спорт 15 листопада, 2018, 11:47
Мешканці Калгарі проголосували проти проведення Олімпіади-2026
Жителі Калгарі радіють через попередні результати референдуму / CBC
Жителі Калгарі радіють через попередні результати референдуму / CBC

Більшість жителів канадського Калгарі, які взяли участь у референдумі, проголосували проти проведення в місті Зимової Олімпіади у 2026 році.

Про це свідчать неофіційні результати проведеного у вівторок, 13 листопада, плебісциту, оприлюднені міськадміністрацією Калгарі.

Згідно із даними, 56,4% учасників проголосували проти Олімпіади. Всього ж у референдумі взяло участь 304 тисячі мешканців, що трохи більше 50% від загальної кількості виборців у місті. Остаточні результати референдуму будуть оголошені у понеділок, 19 листопада, але вони, найвірогідніше, не відрізнятимуться від неофіційного підрахунку.

Референдум не був юридично зобов’язуючим, але міська влада вже заявила, що дотримається волі людей. «Народ висловився, кількісно й чітко заявивши про своє бажання. Це дає точне розуміння, куди ми рухатимемося надалі», – сказав мер Калгарі Нехід Ненші, висловивши при цьому особисте розчарування результатами плебісциту.

Хоча для остаточного відкликання заявки на проведення Олімпіади міськраді Калгарі ще належить проголосувати в понеділок, 19 листопада, очікується, що цей крок стане лише формальністю, оскільки її члени раніше заявляли, що теж дотримаються результатів референдуму.

Додамо, що за попередніми оцінками організаційного комітету, проведення у Калгарі Зимової Олімпіади у 2026 році коштувало б 5,23 млрд доларів. План передбачав побудову двох нових об’єктів та реставрацію під сучасні потреби спортивних арен, споруджених для Олімпіади 1988 року. При цьому 3 млрд доларів повинні були надійти від держави, а решта – від приватних інвесторів й Міжнародного олімпійського комітету.

Натомість, очікується, що проведення Олімпійських Ігор принесло б Калгарі та Альберті 7,4 млрд доларів. Для порівняння зазначимо, що Зимові Олімпійські ігри у Ванкувері в 2010 році коштували 7,7 млрд доларів.

У випадку офіційної відмови Калгарі від проведення Зимової Олімпіади-2026 у конкурсі залишиться лише два претенденти – шведський Стокгольм та італійські міста Мілан і Кортіна д’Ампеццо.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 12:49 :24