Новини » Світ 15 листопада, 2018, 17:07
Лілія Шевцова: Путін зробив помилку в оцінці західної безхребетності
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент Росії Володимир Путін зробив помилку в оцінці західної безхребетності, порахувавши, що м’якотілість його західних колег (Берлусконі, Саркозі, Шредера, Обами) говорить про готовність Заходу дати йому право диктувати світу.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала російський політичний експерт Лілія Шевцова.

ІА ZIK подає її пост в повному обсязі:

«Прокажені.

Не люблять нас. Ой, як не люблять! Захід оточує Росію загороджувальним ровом, щоб локалізувати як державу-загрозу. Немає ознак, що Не-Захід виявляє до нас симпатії. Тільки в трьох країнах (!) позитивні почуття до Росії превалюють над негативним ставленням – у В’єтнамі, Греції та на Філіппінах. Втім, греки вже не в таборі симпатиків.

Західне суспільство вирішило забрати з себе «російський фактор», який розкладає його систему. Вишкрябують нашу лігу мільярдерів. Тих, хто став символом корупційної глобалізації. Настає черга більш дрібної живності. Он британці перевіряють обґрунтованість «золотих віз» для 700 росіян і складають список об’єктів застосування закону «про доходи невстановленого походження».

Але ж яке було чудове життя для обох сторін – і російських рантьє, і їхніх західних лобістів. Президент Путін, однак, зробив помилку в оцінці західної безхребетності, порахувавши, що м’якотілість його західних колег (Берлусконі, Саркозі, Шредера, Обами) говорить про готовність Заходу дати йому право диктувати світу. Відповідно, російська еліта вважала, що Захід дозволить їй вести себе там, як в Росії. Виявилося, що ні. Адже ось іронія: сам Кремль запустив механізм західного самозахисту. Дійшло до того, що всеїдна Австрія почала висловлювати до Росії претензії. Тепер Кремлю, а заодно і росіянам доводиться розгрібати.

У цьому контексті виникає питання: що буде робити наша еліта, яку виганяє Захід?

Деякі з росіян, що мають підозріле джерело доходів, спробують знайти собі будь-які Сейшели. Інші будуть прагнути оплатити своє перебування в Каліфорнії або в Ніцці зміною лояльності. Як це, мабуть, намагався зробити медіамагнат Михайло Лесін. Але в цьому випадку шукачам нового «даху» доведеться бути готовими до неприємних наслідків. Про це говорить доля самого Лесіна, який раптово помер у вашингтонському готелі. Драма з Скрипалем – теж сюжет на тему лояльності.

Але немає сумнівів, що управлінці вилученою у народу власністю будуть повертатися на Батьківщину разом зі своїми активами (як Дерипаска і Риболовлєв). Вони вже знають, що їх чекає на Заході – вони повинні стати інструментом самоочищення ліберальних демократій. Вже ніколи західні лідери не будуть зустрічатися з російською елітою на яхтах. Уже ніколи глава ВТБ Костін не буде привозити в Давос балерин з вушанками і ніхто там не буде чекати «Russian Night». Епоха інтеграції Росії і росіян «в Захід» завершилася.

Багатьох у нас хвилює питання: що зроблять в Росії ті, що повернулися? Виступлять проти Путіна? Адже саме «семибанкірщина» поставила свого царя в Кремлі. Чи стануть олігархи революціонерами або путчистами? Яка нісенітниця! Ці хлопці можуть жерти один одного. Але щодо повелителя зграї вони перетворюються на прісноводних. Їх довге життя в ролі кремлівських підручних зробило з них безпечний для влади біологічний підвид. Чекати, що Абрамович або Усманов раптом приєднається до нової «Болотної» – ознака буйної уяви. Так, і чи потрібні вони «Болотній»? Хіба що для дискредитації.

Отже, багаті рантьє будуть повзти додому і шукати захисту в Кремля. Чим більше вони будуть відчувати себе невпевнено, тим сильнішою буде їхня надія на репресивний режим як спосіб захисту. Виштовхнута з Заходу російська еліта стане оплотом тоталітаризму, не демократії! А як же з надіями на розкол правлячого класу і появу тих, хто підтримає прозахідний курс і реформи? Сміливці ці, можливо, і вискочать з деморалізованого і прогнилого накипу – але не під тиском ззовні, а під напором знизу.

Тим часом, будь-який російський лідер – і Путін, і пост-Путін – змушений буде думати, як заспокоїти народ, який вимагає справедливості. І як же виконати це завдання? Правильно! Віддати на поталу старих порученців і найняти нових. Ось найефективніша легітимація влади! Особливо в суспільстві, спраглому відплати за своє безпросвітне життя.

Російські олігархи-призначенці і бюрократи-олігархи федерального і місцевого штибу – найбільш антинаціональний, але і найбільш беззахисний елемент політичного класу. Прокажені на Заході. Прокажені в Росії, яка формується сьогодні. Вони ще під захистом влади. Але в будь-який момент вони будуть кинуті натовпу в російському Колізеї.

Втім, якщо мова йде про навколишній світ, всі ми прокажені. Опинившись у Лондоні, Вашингтоні або Відні, кожен з нас може стати об’єктом підозри: а чи не шпигун він (вона); що він (вона) тут забув (забула)? Нам належить дізнатися, що таке жити в Державі, яка вселяє світу прагнення обкопати її ровом.

PS. А як же саміти президента Путіна з іншими лідерами? Ось тільки що наш лідер відвідав світову тусовку в Парижі. Пусте. Символізм. Спосіб створити у Кремля відчуття включеності, щоб стримати його бажання бити вікна в чужих будинках. Недурна тактика.

PPSS. А щоб дізнатися, який стереотип ставлення до росіян формується в західному суспільстві, варто подивитися серіали – «Американці» і «Захоплені». Там нічого не залишилося від симпатій до росіян, які були присутні в бондіані. Пам’ятаєте «З Росії з любов’ю»? Тепер такий сюжет просто неможливий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 06:17 :41