Новини » Події 15 листопада, 2018, 21:39
Кучеренко: Виникає питання, на кого повісять борги, через які Сміла опинилась без опалення
ZIK
ZIK

Ситуація з опаленням у Смілі – яскраве свідчення колапсу державної системи управління. Це колективна безвідповідальність за ситуацію, в якій всі мають нести відповідальність, хоча саме голови в містах мали б вирішувати ситуації з опаленням.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив колишній міністр із питань житлово-комунального господарства (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи потрібне було особисте втручання Петра Порошенка в ситуацію з опаленням в місті Сміла, пан Кучеренко сказав, що, з одного боку, радий, що сміляни будуть із теплом, хоч на них поставили експеримент. 

«З цієї ситуації можна зробити певні висновки. Ми всі побачили, хто відповідає і реально командує Нафтогазом, хто відповідає за теплопостачання, хто керує усіма процесами в Україні: газом, субсидіями, тарифами. Команда Президента зірвати пломби – це вже питання до юристів і до Генпрокуратури. Мова йде про те, на кого повісять борги обсягом приблизно 100 мільйонів, які накопичилися на скандальному підприємстві. Хто зірве пломби, той буде брати на себе таку відповідальність», – зауважив Кучеренко.

За його словами, те, що ми можемо спостерігати в місті Сміла – яскраве свідчення колапсу державної системи управління. Одна гілка державної влади не розуміє, що робить інша.

«Це колективна безвідповідальність за ситуацію, в якій всі мають нести відповідальність. І Президент також. Хоча саме голови в містах мали б вирішувати ситуації з опаленням у місті», – зазначив екс-міністр.

Також пан Курченко додав, що в цій ситуації навіть Нафтогаз не розуміє, що відбулося. Борги, які створив Нафтогаз за допомогою урядів Яценюка та Гройсмана, так звані пені та штрафи, які вони по суті незаконно нарахували на підприємства теплокомуненерго, які належать громадам і органам місцевого самоврядування.

«Загальний обсяг цієї пені і штрафів – 9 мільярдів гривень. Немає джерел їх погашення, бо вони не закладені в тарифи. Місцеві бюджети їх на себе не візьмуть. Це свідчення дутих прибутків Нафтогазу», – пояснив гість програми.

Як повідомлялося, з 12 листопада у місті Сміла Черкаської області запровадили надзвичайний стан через відсутність опалення. Відповідне рішення ухвалила міськрада Сміли.

Без тепла залишилися не тільки житлові будинки, а й лікарні, дитячі садки та школи 80-тисячного міста.

Крім того, проти місцевої влади міста Сміла відкрито кримінальне провадження за фактом безвідповідальності та невчасного початку опалювального сезону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 03:23 :01