Новини » Політика 15 листопада, 2018, 16:28
Координатор ГР «Чесно»: На виборах перемагають гроші та адмінресурс
ZIK
ZIK

Українські вибори побудовані так, що виграють на них люди, у яких є багато грошей або адмінресурс. Відповідно й парламент перетворюється на місце, де «відпрацьовують кошти», голосуючи, у тому числі, і в інтересах олігархів.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив координатор Громадського руху «Чесно» Микола Виговський.

Він наголосив: звичайно, в Україні є політики, безпосередньо не пов’язані із олігархами. Однак, питання у тому, які в них шанси здобути владу.

«На жаль, переважно в Україні вибори побудовані так, що перемагає або той, в кого, умовно, більше грошей, або – адміністративного ресурсу», – вважає Виговський.

За його словами, це завжди працює на парламентських виборах.

«Половина депутатів обирається на мажоритарних округах. Там перемагає той, хто поєднує свою фінансову спроможність із підтримкою адмінресурсу чи місцевих еліт, які вже замість нього домовляться про цей ресурс», – зауважив експерт.

Іншу ж половину парламенту обирають уже за закритими партійними списками, де першу п’ятірку можуть представляти «красивими новими обличчями» – волонтерами, співаками чи спортсменами. Інші ж місця  дерибаняться між олігархами та партійними лідерами.

«Виборець голосує із думкою: якщо там цей волонтер, спортсмен чи ветеран війни, то й партія хороша. Однак, у другому-третьому десятку кінцеві бенефіціари цих політ проектів – олігархи – разом із партійними лідерами вирішують, хто потрапить в іншу частину списку», – зазначив експерт.

Відтак, за його словами, це можуть бути люди, готові заплатити від 2 до 20 мільйонів доларів, або ж група, яка представляє інтереси конкретного олігарха.

«Тобто, відбувається така собі торгівля місцями в партійних списках. Відповідно, парламент перетворюється на місце, у яке потрапляють за гроші. Опиняючись там, ці кошти відпрацьовують – як у своїх дрібних речах, своїх шкурних інтересах, так і тих же ж олігархів, які готові платити кошти за ті чи інші голосування», – розповів експерт.

Як зазначалось раніше, голова Фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко заявляв, що немає підстав очікувати реваншу проросійських сил на майбутніх виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 12:47 :04