Громаду проігнорували: У Тернополі таємно підвищили тарифи на проїзд

Фото: te.20minut.ua

У Тернополі міська рада таки підвищила тарифи на проїзд у громадському транспорті.

Рішення прийняли 15 листопада на засідання виконавчого комітету, повідомляє прес-служба міської ради.

Зміну тарифу здійснили у півтаємному режимі: ні ЗМІ, на громадськість не були поінформовані про заплановане підвищення саме сьогодні.

Згідно з рішенням виконкому, з 17 листопада вартість проїзду зростає: у тролейбусах – з 3 до 5 грн (+67%), у маршрутках – із 4 до 6 грн (+50%).

При цьому, як повідомляють у міській раді, з 20 грудня вартість проїзду зросте ще раз – для тих, хто не користується «Карткою тернополянина». Оформити її можуть ті, які прописані чи офіційно працюють у Тернополі, а також мешканці сіл, що увійшли до складу Тернопільської МТГ. Коштує така картка близько 57 грн і на її виготовлення треба чекати щонайменше місяць.

Міський голова Сергій Надал заявив, що нові тарифи запровадили на основі отриманого висновку незалежного експерта, поданих розрахунків профільною депутатською комісією та розрахунків вартості проїзду місцевими громадськими активістами.

Між тим, активісти заявили, що влада цілковито проігнорувала вимоги містян, які через тарифне питання кілька разів влаштовували масові акції протесту.

«Сьогодні виконком міської ради на чолі з мером Тернополя Сергієм Надалом прийняв чергове ганебне рішення про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Розрахунки та пропозиції, подані громадськістю, цілковито проігноровані, також не взято до уваги напрацювання робочої комісії з транспорту. Нам не тільки не повідомили результатами перевірки аудиторської фірми, але й не сказали, яка саме фірма проводила даний аудит», – прокоментував рішення громадський активіст Олег Синовець.

Не надали такої інформації і в профільній депутатській комісії. Як повідомив місцевому виданню «20 хвилин» голова транспортної комісії Іван Зінь, він очікував на висновок незалежної аудиторської фірми, яка перевіряла тарифи, але станом на 14.00 15 листопада так і не отримав. Тим часом виконком уже прийняв рішення.

Як повідомляла IA ZIK, у Тернополі містяни збунтувалися проти нових тарифів на проїзд у громадському транспорті. Міська рада підвищила ціну з 1 листопада.

Після протестів мешканців повернули попередні тарифи, проте збунтувалися приватні перевізники.

На вимогу громадськості в міській раді зобов’язалися здійснити перерахунок тарифу, замовивши незалежний аудит, а також оприлюднити розрахунки для громадськості.Loading...