Новини » Політика 15 листопада, 2018, 13:35
Голова КВУ: Не уявляю Зеленського на дебатах по судовій реформі
ZIK
ZIK

Говорячи про високі рейтинги ноумена Володимира Зеленського, не слід забувати, що наразі ще ніхто не вів війну із ним, як з політиком. До того ж, суспільство ще не чуло практично нічого про його політичну позицію щодо вузькопрофільних питань – зовнішньої політики, євроатлантичної інтеграції чи продовження реформ.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Коментуючи рейтинги Петра Порошенка, експерт наголосив, що рівень його підтримки може частково змінитись після старту передвиборчої кампанії. До того ж, зараз очікується Собор, тож отримання томосу, що безперечно є історичною подією, може дещо покращити електоральні позиції Президента.

«Та говорячи про рейтинги, не варто забувати, що зараз виборець шукає обличчя політика, за яке хоче проголосувати – відбувається пошук нової кандидатури. Адже вже бачимо, як стрімко змінюються відсотки – півроку тому ми говорили про Вадима Рабиновича, як про одного із ймовірних претендентів на другий тур, а зараз його рейтинг уже впав у кілька разів після приходу в політичну партію одіозного проросійського політика Віктора Медведчука», – зауважив голова КВУ.

Окрім того, він зазначив: помітним є і значне падіння рейтингів Святослава Вакарчука. Адже виборець досі не дочекався від нього прямої відповіді на запитання, чи буде балотуватись.

«Молодим політикам не варто забувати, що дива не відбудеться, якщо вони проводитимуть кампанії у кілька місяців без потужної недійної підтримки. Хто не займається цим зараз – не розгортає мережі, не будує свою структуру, то йому буде дуже складно отримати підтримку на виборах», – вважає Кошель.

Однак він зазначив: підтримка можливих нових кандидатів, як от Володимира Зеленського, зростає, адже виборець шукає нові обличчя, оскільки розчарований в старих політиках.

«Не маю нічого проти нього, він може стати достатньо яскравим та непоганим політиком. Однак, сьогодні не бачимо відповідей на питання, які стосуються зовнішньої політики, євроатлантичної інтеграції, продовження реформ. Виборці ж готові проголосувати за кандидата, чию політичну позицію не знають взагалі», – розповів Кошель.

До того ж, на думку експерта, якщо говорити про перспективи участі коміка у президентській кампанії, варто не забувати, що із ним, як політиком, наразі ніхто не вів війни та дебатів.

«Тут може вийти досить багато несподіванок. Наприклад, мені дуже легко уявити Зеленського на мітингу у дебатах в форматі гасел. Однак, не уявляю його дебати, скажімо, у питанні продовження судової реформи. Теми оцих вузькопрофільних питань можуть дати як плюс, так і серйозний мінус для Володимира Зеленського», – переконаний експерт.

Натомість він зазначив: розуміє виборця, який готовий проголосувати за Святослава Вакарчука. Адже громадянська позиція музиканта є відомою, тож і без оприлюднення політичної програми можна вважати, що цей потенційний кандидат не звертатиме процес українізації чи відмінятиме євроатлантичний вектор.

«Не буде і компромісів у війні з Росією. Знаючи громадянську позицію Вакарчука як патріота, думаю, виборець отримав відповіді на ключові питання. Там немає нічого щодо секторальних реформ, однак щодо ключових маркерів відповіді є», – зазначив Кошель.

Разом із тим він розповів: загалом виборча кампанія, яка вже ведеться, має достатньо високу «змістовну планку», на відміну від попередніх.

«Різноманітні соціологічні опитування вказують на те, що виборець хоче бачити програми від кандидатів. Ті ж дуже часто просто копіюють те, що хоче бачити електорат. Тому вибори-2019 будуть і змаганням програм. Вже зараз бачимо, яку високу планку задано – дискусії про конституційну реформу, політики оприлюднюють свої досить ґрунтовні програми. У цьому є великий плюс», – зауважив Кошеь.

При цьому, за його словами, звичайно залишається проблема невиконання таких обіцянок. Однак досі традиційно проблема програм була на задньому плані.

«Зараз бачимо, що кілька кандидатів в президенти роблять акцент на виборчих програмах та політичних стратегіях. Тому виборець уже реально вимагатиме реалізації тих чи інших програм», – переконаний Олексій Кошель.

Нагадаємо, раніше політолог Володимир Манько зауважив: за останні два тижні телеканал «1+1» двічі подав дані соцопитувань, де перші два місця в рейтингу займають Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський. На думку, експерта, така активність телеканалу, який належить одному з найбагатших олігархів країни Ігорю Коломойському, не випадкова, мовляв, саме він зацікавлений у підтримці обох кандидатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:35 :00