Новини » Економіка 15 листопада, 2018, 19:37
Фурса: Замість пошуку нових ресурсів Кабмін хоче підвищити податки
ZIK
ZIK

В Україні немає геноциду пенсіонерів, у нас просто бідна держава і велика частка тіньової економіки. Саме через «тіньову» економіку бракує грошей на пенсіонерів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Якщо в нас дуже багато грошей, які забирає держава і не дає пенсіонерам, то можна говорити про геноцид пенсіонерів, але справа ж в іншому. У нас нема геноциду пенсіонерів, у нас просто бідна держава і велика частка тіньової економіки. Саме через тіньову економіку бракує грошей на пенсіонерів», – зазначив Фурса.

За його словами, якщо взяти рейтинги оподаткування бізнесу, найбільша проблема в Україні завжди була з оподаткуванням ЄСВ, він був занадто великим, і підприємці «йшли в тінь». Саме тому прийняли дуже правильне рішення, коли уряд Яценюка скоротив ЄСВ вдвічі.

«Окрім того, що скоротили ЄСВ, ще й витрати скоротили. Після цього дефіцит Пенсійного фонду був неминучим. Є розрахунки, які демонструють поступове покращення ситуації з детінізацією. Більше того, коли підняли мінімальну зарплату, це дуже сильно вивело з тіні велику частину доходів. Тому детінізація йде, але вона ще величезна», – пояснив інвестиційний банкір.

Однак пан Фурса зауважив, що зараз, замість того, щоб знаходити нові ресурси для наповнення бюджету, Кабінет міністрів знову пропонує підвищити податки. Україні потрібне економічне зростання, а, як відомо, підвищення податків його не дасть.

«Зараз інша проблема: вони підіймають оподаткування і заганяють людей назад у тінь. «Євробляхам» пробачили, а люди, які платили «по-білому», будуть платити ще більше», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко повідомила, що з 1 грудня українцям підвищать пенсії.

За її словами, у зв’язку зі змінами соціальних стандартів перерахунок пенсій охопить близько 10 мільйонів пенсіонерів.

З 1 грудня поточного року будуть перераховані надбавки, підвищення, мінімальні пенсійні виплати особам з повним стажем і надбавки за понаднормовий стаж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 19:27 :15