Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 23:12
Через вимушену поїздку в ОРДЛО переселенка залишилась без пенсії
ZIK
ZIK

Що робити пенсіонерам-переселенцям і тим, хто залишився без виплат на непідконтрольній українській владі території? Чи мають вони конституційне право на пенсію?

Відповіді на ці питання – в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Пані Любов – вимушена переселенка з Луганщини. У 2014-му з однією валізою тікала в Івано-Франківськ. Але на цьому її поневіряння не скінчилися.

«Пенсію затримують на 3-4 місяці. Це просто якесь знущання», – бідкається пенсіонерка.

А все через вимушену поїздку на непідконтрольну територію, де хворіла її сестра. Жінку внесли до системи «Аркан».

«Мене позначили як таку, що не повернулась із непідконтрольних територій. Хоча в Івано-Франківську я дуже активна людина, мене знають на усіх місцевих заходах. Але через потрапляння в список мене обмежили і припинили виплату моєї пенсії», – розповідає Любов Вагуріна.

Після звернення до Державного пенсійного фонду її запевнили: у ситуації розберуться, а кошти виплатять. Та вже третій місяць поспіль жінка змушена чекати з порожнім гаманцем. І така ситуація не поодинока, каже юрист Гельсінської спілки з прав людини Євген Чекарьов.

«Лише я знаю про п'ять таких випадків, коли особа перетинає лінію розмежування, знаходиться на непідконтрольній території менше, ніж 60 днів, але після цього скасовується пенсія», – розповідає юрист Євген Чекарьов.

Та навіть встановлені рамки в 60 днів є порушенням прав людини, пояснюють правозахисники з ООН.

«Усі, хто постраждав від конфлікту на Донбасі, незалежно від того, з якого боку лінії зіткнення вони перебувають, всі вони українці. Вони – ті, кому український уряд має забезпечити рівень життя згідно з міжнародними стандартами. Доступ до пенсії має бути гарантований для всіх осіб, які мають на неї право», – наголосила голова моніторингової групи ООН із прав людини Фіона Фрейзер.

Більшість фахівців певні: для вирішення проблеми необхідно ухвалити закон, який розірвав би залежність між отриманням пенсії і довідкою внутрішньо переміщеної особи. А поки ж радять людям, які позбавлені виплат, звертатися до суду.

Нагадаємо, як повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, автоматична індексація пенсій відбудеться з 1 березня.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 00:04 :26